Home Domácí Budovu České televize v Praze posprejovala skupina lidí červenou barvou

Budovu České televize v Praze posprejovala skupina lidí červenou barvou

FOTO - wikimedia/vitvit

Fasádu budovy České televize (ČT) na Kavčích horách v Praze dnes brzo ráno skupina zatím neznámých osob posprejovala červenou barvou. Na dotaz ČTK to uvedl mluvčí pražské policie Richard Hrdina. Chodník před ní popsali nápisem kritizujícím způsob, jak veřejnoprávní televize pokrývá konflikt mezi Izraelem a teroristickým hnutím Hamás, uvedl na dnešním zasedání Rady ČT generální ředitel České televize Jan Souček.

»Dnes kolem čtvrté hodiny ranní skupina neznámých osob posprejovala budovu České televize a chodník před ní v ulici Nad Pekařkou, čímž se dopustili trestného činu poškození cizí věci,« sdělil policejní mluvčí. Předběžná škoda činí zhruba 20 000 korun. »Případ převzali kriminalisté z odboru extremismu a terorismu, kteří zajistili a nyní zkoumají kamerové záznamy z místa,« dodal Hrdina.

»ČT se dnes stala předmětem útoku vandalů, kdy část našeho areálu, jižní vrátnice, fasáda a logo ČT byly pošpiněny červenou barvou a na chodníku byl nastříkán nápis, který kritizuje přístup ČT k pokrytí konfliktu mezi hnutím Hamás a Izraelem,« uvedl Souček. Incident televize řeší s pojišťovnou, bezpečnostní službou a s policií.

Vedení televize zároveň zadalo externí analýzu zpravodajského pokrytí konfliktu. Vedle toho by mělo do poloviny února mít k dispozici i analýzu pokrývání prvních hodin po útoku střelce na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy.

(čtk)

2 KOMENTÁŘE

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here