Home Názory Vážený pane uvolněný radní (ODS) městské části Praha – Vinoř,

Vážený pane uvolněný radní (ODS) městské části Praha – Vinoř,

právě jsem na sport.cz dočetl vaši BŘITVU, jsa dořezán na kost. Dobře – po jediném vynálezci ledního hokeje jste se postupně vypracoval na hokejového teoretika č. 2. Vše víte, vše znáte, všemu rozumíte – snad jen choť další neomylné, takto paní stoosmašedesátky, vám stojí v cestě na samotný vrchol tohoto hospodského žvanění, které spolu předvádíte a spolu vydáváte za odborné názory.

To však jen na okraj, kvůli tomu jsem se o vaši čerstvě nabroušenou BŘITVU z 8. ledna 2024 nepořezal. Pochopitelně i vy jste se musel otřít o čtyřiceti osmi hodinového gólmana Kladna Julka Hudáčka – mimochodem už angažmá má, bude chytat nejvyšší německou ligu ve Frankfurtu – avšak rozumím: povinnost jest holt povinnost. V další BŘITVĚ očekávám, že to natřete i klubovému vedení Löwen Frankfurt…

Předpokládám, že víte, že v týmu hraje i Bělorus se švédským pasem Maxim Matuškin, jehož otec Igor Lukašenkovu zemi dokonce reprezentoval, a také Eugen Alanov, rodák z kazachstánského Usť-Kamenogorsku. Konec konců i Hudáček chytal v KHL za kazachstánský celek – Barys Astanu. Aspoň se máte čeho chytit, až budete frankfurtské Lvy statečně krotit.

BŘITVOU jste šmiknul i toto: »Na Kladně asi nevěděli, jakou to strhne lavinu mezi vlastními fanoušky a sponzory. A i v klubu samotném se mohli najít lidé, kteří nesouhlasí s příchodem hráče působícího v nedávné minulosti v KHL. Kdyby Hudáček dál byl v kádru Rytířů, klidně se Kladno mohlo rozložit samo.« Ty vole, Milane, a co když se teď rozloží Löwen Frankfurt? Notabene sám? Koukej rychle břitvit, než bude pozdě. Je to na tobě, na tobě teď leží tíha další existence jednoho z nejmladších klubů německé DEL (Deutsche Eishockey Liga).

Ale zpět k vykání, trochu jsem se nechal unést v ten moment nezvladatelnou emocí ze strachu o budoucnost těchhle frankfurtských Lvů kvůli Julkovi.

Pane radní, jste nedílnou součástí elitního českého blb-komanda, které si nad snesitelnou a akceptovatelnou míru zahrává s vlastní svéprávností. Škoda převeliká, že blbost nemá křídla. Ten pohled na vás, jak letíte a kvůli její vysoké koncentraci ne a ne přistát, ten by mě uspokojil absolutně.

No, myslím, že stačilo. Arthur Schopenhauer napsal, že »zdravý ubožák je šťastnější, než nemocný král«. Já vám to štěstí přeji ze srdce, byť o vašem zdravotním stavu pochybnosti mám – nikoli malé.

Na závěr ještě jednu inspirační radu. Když jste, vážený pane radní z Vinoře, tak důsledný, buďte důsledný cele. Až zkrotíte Löwen Frankfurt, v dalším díle BŘITVY navrhněte Rulíkovi, aby na pražský světový šampionát nenominoval z klubů NHL nikoho, kdo má za spoluhráče ruské a běloruské hokejisty. Přece reprezentační dres nikdo takový z morálních důvodu nejen že oblékat nemůže, ale dokonce nesmí. Vždyť ti ruští kluci v kabině nedělají nic jiného, než ty ostatní krmí Putinem a před a po každém tréninku jim na mapě malují postup ruské armády. Co by tomu příkladně řekl takový svalnatec Ondřej Vetchý nebo milovnice nealkoholických nápojů Eva Holubová nebo moskevský spartakovec Dominik Kaštánek a tihle všichni, kteří dnes mohou kopat do Rusa jen proto, že Rus vyhrál druhou světovou válku. Jinak by totiž po nějakém Vetchém, Holubové či Kaštánkovi dneska ani pes neštěkl. Byli-li by vůbec, drželi by poslušně hubu a krok a mluvili německy a v Reichu makali v nějaké fabrice. A štěkal by po nich leda tak nějaký Hans s obuškem v ruce.

Martin Kalous

PS: Naučte se taky radovat z maličkostí. Já se to naučil. Teď třeba i navzdory tomu, co jsem sepsal, cítím obrovskou úlevu, že nebydlím ve Vinoři…

6 KOMENTÁŘE

 1. Ubožáci z iportal24, jiných témat nemaje, se tu už potřetí věnují jakémusi vysloužilému brankáři, který dostal vyhazov i v podprůměrném Kladnu. Jejich zuřivé kopání do všeho a do všech, kdo se vymezují proti ruskému řádění na Ukrajině, jen ukazuje, že jim nejde o blaho občanů ČR, ale jen o jejich vlastní nízké zájmy – rozuměj o mrzký ruský žold, který jim za jejich skučení posílají chlebodárci z Moskvy.

  • Opět tady zasmrděl smrad z Fialova exkrementu Brázda.
   Brázda, přechodníky ti nejdou jako Josefovi. Proč vy antikomunisti jste tak nevzdělaní?
   Brázda, ten slovenský brankář, kterého vyhodil hňup Jágr, bude hrát v prvoligovém klubu v Německu.
   Brázda, tvoje slaboduché výlevy už jsou notně vyčpělé, prostě jsou takové antikomunistické.

  • To bude Frankfurt asi ještě podprůměrnější než Kladno, že? Tady jde právě o to, že u nás někdo, kdo hrál KHL, vadí a v Německu evidentně ne. Brázdo, jste fakt mimoň!

 2. Na internetu se objevila tato nabídka. Je zejména vhodná pro studenty a absolventy různých humanitních studií v rozbitém Československu:

  Pro nový projekt pod záštitou Ministerstva vnitra České republiky hledáme uchazeče na pozici AGITÁTOR v zaostalých venkovských oblastech.

  Náplň práce:

  – vzdělávání méně vzdělaných spoluobčanů a získávání je pro myšlenky humanismu, genderu, multikulturalismu a ochranu klimatu propagace Evropské unie a evropských hodnot;

  – odrazování od čerpání informací z dezinformačních médií.

  Požadujeme:

  – oddanost evropské myšlence;

  – schopnost argumentovat v nepřátelsky naladěném prostředí;

  – schopnost kultivovaně komunikovat s méně vzdělanými lidmi.

  Nabízíme:

  – školení od odborníků z organizace Člověk v tísni;

  – další kariérní růst v evropských strukturách a neziskovém sektoru.

  Akce budou koncipovány jako beseda s významnou uměleckou osobností (Jan Hrušínský, Eva Holubová, Jiří Mádl, Tomáš Klus, Aňa Geislerová a další) o aktuálních tématech.
  Ty budeš tyto akce koordinovat a dbát na to, aby se debata vyvíjela takovým směrem, aby bylo možné na účastníky besedy agitačné působit.

  • … a když venkovani nebudou chtít chápat, nastoupí důraznější metody, jak to známe i z mezinárodní politiky. 😉

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here