Češi jsou letos v nakupování letních pneumatik přes teplé počasí pozadu

Sezona nakupování letních pneumatik se letos přes relativně teplé počasí o jeden až dva týdny opozdila. Zlomový termín pro přezouvání budou Velikonoce na přelomu března a dubna. Vyplývá to z informací obchodníka Pneumatiky.cz, které společnost poskytla ČTK.

»Řidiči jsou stále obezřetní vzhledem k hrozícím ranním mrazíkům. Z hlediska zájmu o přezouvání bývá zlomový termín Velikonoc. Ty jsou letos na přelomu března a dubna, tedy ve stejnou dobu, kdy končí zákonná povinnost používat zimní pneumatiky. Proto očekáváme, že v té době bude zájem o přezouvání největší,« řekl Jiří Král z Pneumatiky.cz.

Některé větší rozměry pneumatik jsou podle něj letos u většiny značek levnější než loni. Nejvíce zlevnila značka Dunlop, která pokračuje v nastolené cenové politice ze zimní sezony a snížila ceny i u menších rozměrů. Návrat hlásí také finský výrobce Nokian Tyres, který vyřešil loňský problém s dostupností svých pneumatik.

Podle obchodníka převládá zájem o nákup levnějších gum v ekonomické třídě. U celoročních pneumatik se nejvíc daří střední třídě, zejména díky značkám Kleber a Nexen, které v tomto segmentu meziročně vyrostly o více než 50 procent.

Ceny pneumatik v letošním roce zřejmě nepříznivě ovlivní krize v Rudém moři, která od ledna několikanásobně zdražila námořní dopravu. Nejde jen o pneumatiky asijských výrobců, ale i ostatních značek, které z Asie dováží materiál pro jejich výrobu. »Zároveň nám v České republice příliš nepomáhá oslabení kurzu koruny vůči euru,« dodal Král.

Na konci března přestane platit zákonná povinnost mít obuté zimní pneumatiky v případě, že je na silnici souvislá vrstva sněhu, led nebo námraza. Obecně se doporučuje přezout na letní gumy, když teploty stabilně přesahují sedm stupňů Celsia.

(čtk)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy