Musk: Biden se snaží změnit poměr sil ve volbách pomocí imigrační politiky

Rozhodnutí administrativy amerického prezidenta Joea Bidena a Demokratické strany v oblasti imigrační politiky mají za cíl změnit poměr sil v nadcházejících prezidentských volbách, domnívá se americký podnikatel Elon Musk.

»Většina Američanů neví, že sčítání lidu v USA v současné době započítává pro účely volební síly všechny lidi v daném okrsku bez ohledu na občanství! Demokraté v Senátu právě jednomyslně zamítli pozměňovací návrh, který by zastavil započítávání nelegálních obyvatel pro rozdělování křesel v Kongresu a hlasů v Kolegiu volitelů (prezidentském). Vzhledem k tomu, že ilegálové žijí převážně v demokratických státech, posunuly se hlasy ve Sněmovně reprezentantů i v prezidentských volbách o ~5 % doleva, což stačí na změnu celého poměru sil! To je hlavní důvod, proč Bidenova administrativa zavádí rekordní počet ilegálů a provádí tak málo deportací,« napsal na X. serveru.

Jižní státy a federální vláda se v otázce nelegální migrace léta přou. Nejvyhrocenější scénář se objevil ve státě Texas, jehož představitelé podporují přísná opatření v boji proti nelegální migraci a vystupují proti politice současné americké administrativy v této oblasti. Musk již dříve vyjádřil texaským úřadům podporu.

(TASS)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy