Home Domácí Česko zasáhly noční mrazy, mohly by poškodit úrodu zeleniny

Česko zasáhly noční mrazy, mohly by poškodit úrodu zeleniny

ILUSTRAČNÍ FOTO - pixabay

Česko v noci zasáhly mrazy, nejchladněji bylo na Luční boudě na Trutnovsku s minus 6,4 stupně Celsia. Vyplývá to z údajů na webu ČHMÚ k 07.00. Nejvyšší teplotu ve stejné době zaznamenali meteorologové v pražském Klementinu, kde bylo naopak více než šest stupňů nad nulou. Mrznout bude podle ČHMÚ i v noci na čtvrtek. Ústav už v úterý varoval, že v noci na dnešek a na čtvrtek mohou přízemní mrazíky v nižších polohách poškodit zeleninu.

Dnešní teploty byly podle informací ČHMÚ na Twitteru před 06.00 nejčastěji mezi plus čtyřmi a minus jedním stupněm. Na Luční boudě bylo v 06.00 minus 5,6 stupně. Do 07.00 se tam pak ochladilo ještě téměř o jeden stupeň. Po 07.00 se už v Česku postupně oteplovalo.

Ani teplota minus 6,4 stupně z dneška ale neznamená pro Luční boudu rekord. V roce 2021 tam 26. dubna naměřili minus 11,4 stupně. Celorepublikový rekord pro duben činí dokonce minus 22 stupňů, které ČHMÚ zaznamenal 9. dubna 2003 na Horské Kvildě na Klatovsku.

Mrznout bude i v dalších dnech. »Další studené ráno nás čeká zítra (ve čtvrtek) s teplotami plus tři až minus jeden stupeň Celsia. Při vyjasnění mohou být až minus tři stupně,« uvedli pracovníci ČHMÚ. V noci na pátek už podle týdenní předpovědi ústavu sice budou teploty většinou mezi jedním až pěti stupni nad nulou, ale na východě Česka se mohou místy znovu objevit přízemní mrazíky.

(čtk)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here