ČSSD si U Kaštanu připomněla založení Českoslovanské sociálně demokratické strany dělnické  

Předseda ČSSD Jiří Paroubek společně se statutární místopředsedkyní Janou Volfovou a dalšími členy strany dnes položil kytici u pamětní desky v místě založení Českoslovanské sociálně demokratické strany dělnické.

»Dlouhodobá tradice sociálně demokratické strany je jedním z motivů pro naši další práci,« řekla Volfová. »Věřím, že se pokračováním v této tradici ČSSD včas vrátí na pozici vládní strany a pomůže lidem žít v míru a bezpečí dodal Paroubek.

ČSSD je nejstarší politickou stranou v zemi. Česká strana sociálně demokratická patřila od listopadu 1989 mezi ústřední politické síly spolu s ODS. Z jejích řad pocházeli předsedové vlády Miloš Zeman, Vladimír Špidla, Stanislav Gross, Jiří Paroubek a Bohuslav Sobotka. Nicméně ve volbách do Poslanecké sněmovny v roce 2021 nepřekročila potřebnou pětiprocentní hranici a zůstala mimo parlament. Pod vedením Michala Šmardy se loni na jaře rozhodla změnit název na prosté Sociální demokracie a zkratku na SOCDEM. Následně v červnu se někdejší zkratky ČSSD ujala právě Volfová, tehdejší předsedkyně České suverenity.

(pk)

FOTO – ČSSD

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy