ČSSD vyzývá hnutí ANO, aby třetího hejtmana nestavělo

Hnutí ANO v Moravskoslezském kraji sehrálo s občany kraje a zastupiteli nečistou hru, když navrhli a následně prosadili do pozice hejtmana kraje obžalovanou osobu. A tuto skutečnost zastupitelům i občanům utajili. Uvádí se to v tiskové zprávě ČSSD – České suverenity sociální demokracie, kterou má iportaL24.cz k dispozici.

Moravskoslezský hejtman Jan Krkoška (ANO), kterého dnes soud uznal vinným z účasti na organizované zločinecké skupině, rezignoval na svou funkci. Skončil i jako krajský zastupitel a odejde z ANO, jak požadoval předseda hnutí Andrej Babiš. Rezignaci hejtmana Krkošky žádali také koaliční partneři ve vedení kraje. Pražský soud nepravomocně uložil Krkoškovi ve 12 let starém případu uplácení lékařů farmaceutickými firmami peněžitý trest 200 000 korun. Krkoška uznal svou vinu.

»Vyzýváme hnutí ANO, aby raději už do voleb třetího hejtmana nestavěli. Nemají moc šťastnou ruku při výběru hejtmanů. Raději, ať kraj funguje několik měsíců bez hejtmana, který bude zastoupen kompetentními náměstky. Máme tak jistotu, že nepřijde třetí ostuda. Připomínáme také, že pan Krkoška byl roky náměstkem hejtmana Vondráka. Dnes si pan Vondrák hraje na překvapeného. Ale nese také za výběr kolegy část odpovědnosti,« uvedl předseda klubu zastupitelů ČSSD David Dudzik.

»Stanovisko klubu ČSSD kraje podporuji, prostě u nás vždy platilo a platí, že obžalovaný člověk má z politiky odejít. A to padni, komu padni,« dodal předseda strany Jiří Paroubek.

»Krajská organizace ČSSD vydává tuto tiskovou zprávu až dnes po jednání soudu. Bylo by nevhodné vybíhat před branku a rozhodovat se jen podle novinových článků. Proto jsme vyčkali na dnešní zasedání soudu. A jsme zděšeni. Opět se ukázalo v plné nahotě, že v roce 2020 se na kraj volila jen značka. Lidé si mysleli, že volí Babiše, ale neuvědomují si, že je pak reprezentuje někdo úplně jiný. Někdo, koho neznají a o kom se mluví pak jen, když se stane nějaký průšvih. Proto věříme, že při podzimních volbách si to lidé budou pamatovat. Přeci jen nejde o sněmovní volby. Lidé rozhodují o tom, co se bude dít v našem kraji,« dodává se v tiskové zprávě ČSSD.

(pk)

Související články

1 KOMENTÁŘ

  1. ČSSD – jeden úředník a Sobotka- převedli do svého vlastnictví víc než 40 000 t.zv. bytů OKD a předali je uhlobaronu Bakalovi Podle mne členové ČSSD oloupili víc než 80 000 lidí o jejich byty (předpoklad 2 lidé v jednom bytě) – 80 000 lidí je OKRESNÍ MĚSTO -tak volte ČSSD.
    —V době vlády ČSSD vyšel zákon o EXEKUTORECH – na batole, jehož rodiče nebo pěstouni platí za odpady na špatném místě, zakleknou, po jeho dosažení plnoletosti EXEKUTOR, advokáti, vyšší soudní úředník a členové ČSSD – volte ČSSD.
    —Jestli někdo ví, co udělala ČSSD obecně prospěšného , tak by to sem mohl napsat
    –Podle mne je většina členů ČSSD obyčejní podvodníci a lháři -ale možná lháři a podvodníci nejsou. O tom, kdo je lhář a podvodník rozhodují, na zákonech NEZÁVISLÍ soudci

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy