DOMOV: Proč ve Znojmě koalice ANO a SPD podporuje americkou migrační neziskovku?

Koalice ANO a SPD ve Znojmě odmítla zařazení bodu ke zrušení smlouvy s neziskovkou podporující migrace. Uvedla to v tiskové zprávě strana DOMOV, která označila včerejší schůzi za »naprosto flagrantní porušování jednacího řádu« ze strany starostky města za ANO Ivany Solařové.

Na zasedání zastupitelstva vystoupila předsedkyně strany DOMOV Znojmo Monika Gaszczyková s návrhem zařazení bodu programu Zrušení smlouvy města s neziskovou organizací IOM, která napomáhá k začleňování migrantů. »Bylo mi smutno, když jsem požádala zastupitele města, aby někdo z nich navrhl do programu jednání bod Zrušení memoranda s americkou neziskovkou specializující se na migrační byznys. Čekala jsem, že zastupitelé především za ANO a SPD budou vzhledem ke svému celostátnímu programu samozřejmě hlasovat pro. K mému překvapení se navržení bodu programu ujala opozice a vládnoucí koalice pak zařazení bodu bojkotovala,« řekla předsedkyně petičního výboru
Gaszczyková, podle níž je pod peticí již více než 600 podpisů a každým dnem přibývají.

»Dovoluji si připomenout, že ze smlouvy vyplývá, že IOM a její úředníci mají diplomatické výsady a imunitu v České republice a umožňuje IOM uskutečňovat migrační programy. A hlavně náklady na projekty budou hrazeny z prostředků státu a pozor, PŘÍPADNĚ JINÉHO SUBJEKTU, rozumějme z rozpočtu města,« dodala Gaszcyková.

»K jednání zastupitelstva je třeba upozornit, že starostka města flagrantně porušuje jednací řád, když jako řídící schůze komentuje každé vystoupení členů zastupitelstva, aniž by předala řízení a přihlásila se jako členka zastupitelstva do diskuse. Takže ona má vlastně desítky minut na obhajování své politiky oproti všem ostatním členům zastupitelstva. Další porušení jednacího řádů pak bylo, že zastupitelstvo schválilo program schůze, kde bod diskuse byl zařazen na 34 místo a přitom byla předsedkyně petičního výboru bez upozornění či dokonce schválení změny programu vyzvána hned ve druhém bodě k přednesení svého námětu. Což se samozřejmě odrazilo v kvalitě projevu paní Gaszczykové. Domníváme se, že to bylo úmyslem,« připojil předseda strany DOMOV David Tygr Ploc, podle nějž vládní koalice ANO a SPD ve Znojmě jedná hůře než vládní koalice SPOLU na celostátní úrovni.

(pk)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy