Home Domácí Generál Řehka by měl odejít, vyzývají plzeňští vlastenci

Generál Řehka by měl odejít, vyzývají plzeňští vlastenci

KOLÁŽ - iportaL24.cz/Jindřiška Brucknerová

Náčelník generálního štábu české armády Karel Řehka by měl opustit funkci, dokud je čas. Svými mediálními výstupy totiž žene Českou republiku do války. Uvádí se to ve společném stanovisku vlasteneckých stran a organizací Plzeňského kraje, které má iportaL24.cz k dispozici.

Stanovisko vzešlo ze třetího společného jednání Komunistické strany Čech a Moravy, Odborového sdružení Čech, Moravy a Slezska, Českého svazu bojovníků za svobodu a Svazu protifašistických bojovníků.

»Se vší rozhodností odsuzujeme konání české vlády v čele s premiérem Fialou, ministryní obrany Černochovou, ale i prezidenta Petra Pavla k další eskalaci válečného konfliktu na Ukrajině, ke kterému dali svůj souhlas na jednání vrcholných představitelů NATO v Bruselu ve dnech 17.-18. 1. 2024. Českou republiku na tomto zasedání zastupoval náčelník generálního štábu Armády České republiky generálplukovník Karel Řehka, který tam tlumočil stanovisko nejvyšší politické české reprezentace, která dává souhlas k dalším provokacím armád NATO na hranicích Ruské federace a k další eskalaci a prodlužování válečného konfliktu na Ukrajině,« píše se ve stanovisku, které zaslal webovému deníku iportaL24.cz šéf krajské organizace KSČM Miroslav Kavij.

»Důrazně upozorňujeme na to, že generál Řehka svým jednáním i svými různými mediálními výstupy žene Českou republiku do války! Jeho militantní fanatismus v nejvyšší armádní funkci neodpovídá zájmům široké české veřejnosti ani naší země. Je zvláštní, že zástupce AČR dostává tak výrazný prostor v mediích a svými výstupy porušuje apolitičnost naší armády. Měl by být proto nahrazen v této funkci nejen někým uvážlivějším, ale především někým, kdo ctí tradice české armády při obraně vlasti a vůli českého lidu. Dokud je čas!« dodává se ve stanovisku.

(pk)

2 KOMENTÁŘE

  1. Dnes 24.1.2024 napadl politický Ústavní soud v Brně pod vedením Baxy parlamentní opozici a její práva bránit se proti asociální politice Fialy a Rychetského Pětikoalice a Pavla.
    Ústavní soud se snaží potírat a potírá práva občanů ČR. Ústavní soud v Brně neslouží právu, ale Fialovi a Rychetského Pětikoalici a Pavlovi a tomu nejhoršímu proti lidem a zvláště důchodcům v ČR.

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here