Hokejový mistr světa Salfický bude v Pardubickém kraji lídrem hnutí ANO

Krajská organizace hnutí ANO zvolila jako lídra pro krajské volby v Pardubickém kraji sportovního manažera Dynama Pardubice Dušana Salfického. Někdejší mluvčí hokejového klubu Pardubice a současný náměstek primátora Jan Hrabal bude novým krajským předsedou hnutí. Obě nominace ještě musí schválit předsednictvo hnutí, řekl ČTK končící předseda Jiří Rejda. Podle něj by to mohlo být příští týden.

V minulých krajských volbách vedl kandidátku ANO poslanec Martin Kolovratník. Hnutí sice v regionu zvítězilo se ziskem 19,61 procenta, vzápětí ale vznikla koalice 3PK-Pro prosperující Pard. kraj hejtmana Martina Netolického (ČSSD), ODS, Koalice pro Pardubický kraj a STAN a ANO skončilo společně s Piráty v opozici.

Salfický, bývalý brankář a dvojnásobný mistr světa v hokeji, působí v Dynamu Pardubice jako sportovní manažer. Podle serveru iDnes, který informaci o lídrovi pro krajské volby přinesl, však nemá nejlepší vztahy s novým trenérem aktuálního lídra extraligové tabulky Václavem Varaďou. »Dušan Salfický má dohodu s klubem, že pokud uspěje příští rok v krajských volbách, bude z klubu uvolněn,« uvedl majitel Dynama Petr Dědek.

Hrabal nahradí v pozici krajského předsedy radního Pardubic a starostu pátého městského obvodu Jiřího Rejdu. Podle serveru měl Hrabal velkou šanci na post krajského předsedy letos v zimě, kdy ji opustil městský i krajský zastupitel a starosta čtvrtého pardubického obvodu Jan Procházka kvůli velké kumulaci funkcí. Nakonec se však proces zadrhl kvůli příspěvku Hrabala na sociálních sítích, ve kterém přiznal, že ve druhém kole prezidentské volby nedal svůj hlas stranickému šéfovi Andreji Babišovi, ale vítěznému Petru Pavlovi.

(čtk)

FOTO – Facebook

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy