Indie vyšetřuje možný výskyt svých dělostřeleckých granátů na Ukrajině

Indické bezpečnostní služby prověřují možnost, že by se indické dělostřelecké granáty dostaly na Ukrajinu. Informoval o tom deník The Economic Times.

Podle zdrojů listu Moskva nedávno upozornila Dillí na obavy z munice indické výroby, která je údajně dodávána na Ukrajinu přes Evropu. Předpokládá se, že Ukrajina mohla obdržet indické 155mm dělostřelecké granáty ve třetím čtvrtletí loňského roku.

Jak publikace zdůrazňuje, Indie nepatří mezi země dodávající munici na Ukrajinu. Existuje podezření, že munici na Ukrajinu poslala třetí strana, která možná působí prostřednictvím Slovinska nebo Polska.

Zdroje Economic Times uvádějí, že indické bezpečnostní agentury aktivně vyšetřují možnost, že se dělostřelectvo vyrobené v Indii dostalo do třetí země prostřednictvím obchodníků se zbraněmi nebo ve spolčení s partnerskou zemí. Podezření padá na západní zemi jako pravděpodobného prostředníka, který nakoupil 155mm dělostřelecké granáty z Indie a následně je přepravil na Ukrajinu přes evropský stát, pravděpodobně člena NATO.

Mluvčí indického ministerstva zahraničí Randhir Jaiswal v odpovědi na otázku týkající se údajů, které se objevily v médiích o přítomnosti indických granátů na Ukrajině, popřel, že by se Dillí na takových dodávkách podílelo. Podle něj Indie na Ukrajinu žádnou dělostřeleckou munici neposlala.

Již dříve některá ruská a ukrajinská masmédia informovala, že ukrajinská armáda začala používat munici vyrobenou v Indii. Odvolávaly se na video vojáka ukrajinských ozbrojených sil, které kolovalo na sociálních sítích a na němž je vidět v Indii vyrobený náboj ráže 155 mm.

(TASS)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy