O 18 korunách, které na základní vybavení (provaz + hák) nestačí

Mám starosti. Ne malé. Dneska mně, prosím, nevolejte, nepište. I manželce a dětem jsem řekl, že tu teď pro ně pár dnů nebudu. I mně, coby občanovi členské země EU, přímo zodpovědné za budoucnost UK, totiž ukrajinský premiér Šmyhal Denis vzkázal, že jeho země bude letos potřebovat od Západu 837 miliard českých korun.

A ukrajinský Lipavský, takto Kuleba Dmytro, zase v rozhovoru pro CNN zaplakal a podle novinky.cz na dotaz, jaký má Ukrajina záložní plán, jímž by kompenzovala chybějící zbrojní dodávky ze Západu, uvedl: »Nemáme plán B. Jsme si jisti plánem A. To, co je poskytováno Ukrajině, není charita. Je to investice do ochrany NATO, a také do ochrany prosperity amerického národa.« Nemohu přece zklamat tu jeho jistotu.

Uklidnil mě, že to není charita, což je perfektní, a když jsou na tom naši milí takhle blbě, jistě pomohou i ukrajinští oligarchové, Zkusím jít vzorem. Jen tak na narychlo, neb čas kvapí, neb Rus je den ode dne silnější, jsem po kapsách našel 18 Kč, hned je šupem, expres odesílám do Kyjeva. Tím zároveň snad aspoň trochu uklidňuji Denise a Dmytra, poněvadž teď na letošek potřebují už jen 836 miliard 999 milionů 999 tisíc 982 korun. Skvělé, parádní… ještě jsem na toaletě pod štětkou nalezl pětikorunu. Ale ne… tu spláchnu do haj*lu, a to samé by si zasloužila i tahle vyděračská nacistická banda, zrodivši se z Banderova odkazu. Porodník měl zřejmě blbý den, když tohle pustil na svět…

Na konec i trošku humoru, s nadhledem se tomu navzdory vážnosti, jací psychopati nás vydírají (ostatně každý vyděrač je de facto psychouš), se tomu bez zábran pousmát lze: »Ti, kteří ve svých zahraničněpolitických kalkulacích spoléhají na to, že se Putin neodváží napadnout členský stát NATO, pokud zjistí, že může dosáhnout úspěchu na Ukrajině, dělají obrovskou chybu,« blouznil Dmytro v citovaném rozhovoru pro CNN. Dmytro odkryl své nitro…

Přece to je jasné. Putin много лет назад vyhrožuje celé Evropě, nejen té bývalé »své« východní, že ji napadne a okupuje, zatímco NATO se po celou tu dobu ani o píď nepohnulo ze svých členských hranic z roku 1990. Je to tak, ne? No, že bych se jako ostřílený politický komentátor v tomhle punktu mýlil, to si nepřipouštím ani na vteřinu.

Blbej Putin. NATO mu už nějaký ten pátek blíž a blíž šplouchá o břehy ruské hranice a on, ťulpas jeden, furt mlčel. A teď mu to Dmytro nandal. Kdyby se za těch mých 18 korun dal koupit pořádný kus provazu, zasloužil by si je ode mě. Protože by ovšem k tomu provazu potřeboval i bytelný hák, 18 Kč určitě nestačí. Pročež, moji drazí Dmytrové – vnímavý čtenář mi promine – nasrat vám.

Pavel Votruba

Související články

1 KOMENTÁŘ

  1. Za tím vším je samozřejmě touha amerických imperialistů po novém rozdělení světa. Po zisku dalších satelitů, po rozšíření sfér vlivu.

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy