Jasnou až polojasnou oblohou vystřídá v druhé polovině týdne vítr a déšť

V první polovině týdne bude v Česku jasná až polojasná obloha s teplotami kolem 22 stupňů Celsia. Od středy začne silně foukat a v pátek se přidá déšť a bouřky. Vyplývá to z týdenní předpovědi počasí, kterou zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

»Ledoví muži dnes přinesli poměrně nízké noční teploty. Kvůli jasné obloze a uklidnění větru klesaly teploty hlavně v severovýchodní a východní části Česka až k jednomu stupni Celsia s četnými přízemními mrazíky,« uvedli meteorologové na síti X. Přes den se ale teploty vyšplhají na 19 až 23 stupňů, v Čechách až 25 stupňů Celsia. Obloha bude jasná až polojasná, k večeru se na Šumavě ojediněle objeví srážky nebo bouřky. Obdobný ráz počasí přetrvá i v úterý. Noční teploty už ale pod bod mrazu neklesnou.

Ve středu začne foukat, vítr by mohl v nárazech dosáhnout rychlosti 50 až 60 kilometrů v hodině, ve čtvrtek se zatáhne a vítr zesílí v nárazech až na 70 kilometrů v hodině. V pátek bude postupně na celém území pršet a hrozí i bouřky. Deštivý by měl podle meteorologů být i víkend. Teploty se budou pohybovat mezi 16 až 21 stupni Celsia.

(čtk)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy