Komunisté odsoudili Pavlův podpis na smlouvě s USA. Je to proamerický prezident, uvedli

Česko dokončilo ratifikaci smlouvy o obranné spolupráci se Spojenými státy. Dohodu podepsal prezident Petr Pavel, informoval v dnešní tiskové zprávě Hrad a uvedl, že dokument ještě podléhá spolupodpisu premiéra Petra Fialy (ODS). Parlamentní schvalování smlouvy provázely protesty odpůrců přítomnosti amerických vojáků na českém území. Obě komory ale dokument podpořily značnou většinou hlasů. V Senátu pro něj hlasovalo 66 ze 72 a ve Sněmovně 115 ze 144 přítomných zákonodárců. Jako první se dnes ozvali zástupci neparlamentní KSČM.

Pavla před nedávnem vyzvali, aby smlouvu nepodepsal. Nyní ho označili na sociální síti jako »proamerického prezidenta«. »Dle očekávání prezident Petr Pavel, který by měl hájit především zájmy suverénní České republiky 🇨🇿, poctivě splnil přání americké administrativy a podepsal vazalskou smlouvu s USA,« uvedli komunisté. »KSČM protestuje proti ratifikaci DCA a smlouvu důrazně odmítá. Tzv. ‘obranná smlouva’ totiž nepovede k větší bezpečnosti České republiky, jak její přívrženci prohlašují, ale naopak se z České republiky stane legitimní cíl nepřátel USA a naše území může kdykoli sloužit k agresi USA proti jiným zemím!« dodává KSČM.

Své výhrady již dříve zveřejnila na stranickém webu. »Americké jednotky a vojenská technika budou moci přijíždět na území ČR bez jakékoli kontroly z naší strany. Americká armáda si může zřizovat na českých vojenských základnách a ve vojenských výcvikových prostorech svá vlastní vojenská zařízení, která bude mít zcela pod svou kontrolou bez jakýchkoli pravomocí české strany. Bude zde moci provozovat například vlastní rekreační zařízení či prodejny. Česká republika se také vzdala výsadního práva na trestní stíhání příslušníků ozbrojených sil USA za trestné činy jimi spáchané na území České republiky. Ozbrojené síly USA a jejich dodavatelé jsou rovněž zproštěni od placení DPH a dalších daní. Případné stavební zakázky se mají řídit primárně právem USA a stejně tak pracovně právní vztahy u dodavatelů USA. Česká republika se tak zcela zbavuje vlivu na to, co se na našem vlastním území bude dít,« uvedlo vedení strany.

To ministryně obrany Jana Černochová (ODS) má jiný názor. »V této situaci se bez silného spojenectví s dalšími demokratickými zeměmi neobejdeme,« zdůraznila Černochová při sněmovním schvalování smlouvy. Proti ní ale zbrojí nejen parlamentní SPD, ale i neparlamentní vlastenecké strany. Kromě KSČM nešetří kritikou například Trikolora, DOMOV, Česká suverenita či strana PRO Jindřicha Rajchla, která v této souvislosti uspořádala dokonce tiskovou konferenci.

(pk)

Související články

4 KOMENTÁŘŮ

  1. “… s dalšími demokratickými zeměmi…” 😀
    Teda, to je na těchto zemích, včetně Fialistánu, demokratického, to vážně nevím.

  2. Kdyby zfašizované ANO nehlasovalo pro okupační smlouvu s USA, tak by smlouva nebyla parlamentem schválena. Za ANO hlasoval pro okupační smlouvu taky Babiš a Schillerová, která má v televizi vždycky plno keců proti Fialovi a Rychetského Pětikoalici, a přitom s nimi hlasuje jedna ruka.

  3. Okupace a okupační smlouva je dokonána. Mnichovskou okupační smlouvu podepsali naši “spojenci” bez nás. Okupační smlouvu pro USA podepsali čeští fašisti sami.
    Pavel se přímo třásl a těšil, až ten okupační cár pro Američany podepíše. Tuto ostudnou akci Pavla a Fialy a Rychetského Pětikoalice společně s Babišovým ANO historie odsoudí a plivne na ni.

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy