Komunisté proti výstavbě logistického centra AČR pro potřeby vojsk NATO v Plzni-Líních

Komunisté Plzeňského kraje zásadně odmítají výstavbu logistického centra Armády ČR pro potřeby NATO na letecké základně v Plzni–Líních. Uvádějí to ve stanovisku, které redakci iportaL24.cz zaslal předseda krajského výboru strany Miroslav Kavij.

»Česká republika si 11. března 2024 připomněla 25. výročí jejího vstupu do NATO. Období, znamenající zavlečení našeho státu do vojenského útočného paktu NATO, bez možnosti, aby se občané mohli k tomuto kroku tehdejší vlády a parlamentu vyjádřit! Paktu, prosazujícího imperiální zahraniční politiku USA, ve kterém se Česká republika v minulosti aktivně spolupodílela na vojenské intervenci a destabilizaci řady zemí, například v Jugoslávii, v Iráku, v Libyi či v Afghánistánu. Na těchto válečných agresích často bez mandátu Rady bezpečnosti Organizace spojených národů, v rozporu s mezinárodním právem!« uvádí se ve stanovisku.

»V současné době, poté, kdy současná prozápadní vláda České republiky podepsala vazalskou tzv. Obrannou smlouvu mezi USA a ČR jsme svědky každodenní snahy o přímé zapojení příslušníků Armády ČR do válečného konfliktu na Ukrajině,« kritizují komunisté.

KSČM společně s dalšími mírovými, protiválečnými a vlasteneckými organizacemi trvale požaduje ukončení členství České republiky v NATO a ukončení účasti Armády ČR »na vojenských agresích a okupacích jiných zemích ze strany NATO«.

Stejně tak se KSČM staví proti navyšování výdajů České republiky na zbrojení ve výši 2 % HDP, které podle strany ve značné míře slouží k nákupu západní vojenské techniky pro potřeby NATO, a nikoliv pro obranu České republiky. »Stejně rozhodně se KSČM vymezuje proti snahám o výstavbu logistických center Armády ČR sloužící pro potřeby vojsk NATO na území naší republiky, jako je tomu v případě lokalit Mošnova u Ostravy a nyní v Plzni–Líních. Plénum KV KSČM v době vyostřování mezinárodního napětí mezi USA a Ruskou federací se plně ztotožňuje s obsahem textu ‚Petice proti výstavbě logistického centra NATO Plzeň – Líně‘! Současně vyzývá všechny občany České republiky, kterým není lhostejná další mírová budoucnost naší republiky, aby připojili svůj podpis k uvedené peticidodávají komunisté Plzeňského kraje.

(pk)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy