Musíme napravit velkou chybu, řekl po volební prohře SOCDEM Šmarda

Zatímco v některých stranách a hnutích zavládla po víkendových volbách do Evropského parlamentu radost, v Sociální demokracii (SOCDEM) je to naopak smutek. Předseda Michal Šmarta označil v dnešní tiskové zprávě výsledek 1,86 procenta za zklamání. Strana podle něj v minulosti ztratila důvěru lidí a nedokázala ji získat zpět.

»Děkuji za hlasy pro Sociální demokracii. Záleží nám na dobrých a kvalitních veřejných službách. Chceme, aby k nim měl přístup i ten, kdo si je nemůže koupit. Pokud souhlasíte, chci vás požádat, abyste se k Sociální demokracii přidali. Sociální demokracie má jedinečnou politickou nabídku. Stojíme si za tím, že na včasnou zdravotní péči, dobré vzdělání i dostupné bydlení má mít prostor dosáhnout každý,« vyzval Šmarda po eurovolbách.

»Výsledek 1,86 % a 55 260 hlasů je pro stranu pochopitelně velké zklamání,« dodal Šmarda. »V minulosti jsme ztratili důvěru lidí a nedokázali jsme ji získat zpět. Změny, kterými strana prochází, jsme nedokázali veřejnosti představit. A tuto velkou chybu musíme napravit.«

Podle lídra Sociální demokracie Lubomíra Zaorálka platí, že »lidé se vzdávají naděje, že politika může přinést zlepšení vlastní budoucnosti. Proto mají podporu pravicové strany, které zastupují lidi, kteří uspěli v dnešním systému a také banky a velký byznys. A na druhou stranu řada lidí dává hlas pravicovým radikálům, kteří slibují stávající systém rozbít.«

»Lidé v České republice by mohli být bohatí,« doplnil Zaorálek. »Důležité je, aby v Česku zůstávaly stovky miliard, které dnes odcházejí do daňových rájů. Aby stoupaly mzdy a platy. A aby banky přispívaly na chod veřejných služeb zvláštní daní. Bez debaty o příjmech státního rozpočtu a kvalitě a dostupnosti veřejných služeb bude v ohrožení nejen sociální smír, ale i demokratické směřování českého státu,« uzavřel Zaorálek.

Šmarda považuje za důležité, že »Sociální demokracie má připraveny kvalitní týmy osobností se velkými zkušenostmi z obecní a městské politiky a vysílá je do zářijových krajských voleb.«

Sociální demokracie chce jít do těchto voleb otevřená ke spolupráci s dalšími sociálně odpovědnými stranami, hnutími a osobnostmi. To samé platí i pro volby do Sněmovny.
»Potřebujeme, aby lidé zjistili, že přicházíme s novou generací sociálně demokratických politiků a nebudeme opakovat staré chyby,« uzavřel předseda Sociální demokracie.

(pk)

FOTO – socdem.cz

Související články

2 KOMENTÁŘŮ

  1. ČSSD – jeden úředník ministerstva financí a Sobotka z čssd- převedli do svého vlastnictví víc než 40 000 t.zv. bytů OKD a předali je uhlobaronu Bakalovi. Podle mne členové ČSSD oloupili víc než 80 000 lidí o jejich byty (předpoklad 2 lidé v jednom bytě) – 80 000 lidí je OKRESNÍ MĚSTO -tak volte ČSSD.
    —ČSSD se pokusila předat část ČR, horu Cínovec , australským soukromým okupantům a kolonizátorům – tak volte ČSSD.
    —V době vlády ČSSD vyšel zákon o EXEKUTORECH – na batole, jehož rodiče nebo pěstouni platí za odpady na špatném místě, zakleknou, po jeho dosažení plnoletosti EXEKUTOR, advokáti, vyšší soudní úředník a členové ČSSD – volte ČSSD.
    –—Ve sněmovně byl projednáván zákon, podle kterého , po krachu Všeobecné zdravotní pojišťovny bude VZP předána nejsilnější zdravotní pojišťovně na TRHU- tedy SOUKROMÉ ZAHRANIČNÍ pojišťovně-majiteli této pojišťovny. ( Státní VZP nemůže přirozeným způsobem zkrachovat ) .POSLANEC Rath se proti tomuto zákonu postavil- za několik dnů byl a uvězněn. Poslanci KSČM a za čssd, až na jednoho, hlasovali pro vydání POSLANCE Ratha policistům a policistkám k uvěznění .
    —Jestli někdo ví, co udělala ČSSD obecně prospěšného , tak by to sem mohl napsat

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy