Nejlepší logo a promo video. Podívejte se, jak studenti soutěžili

Studenti středních škol, kteří díky programu JA Studentská firma reálně podnikají, se v lednu utkali v soutěži JA Top Logo o nejlepší vizuální identitu studentské firmy. Nejprve proběhlo první kolo soutěže na regionální úrovni. Následně se krajští vítězové utkali v národním finále. Absolutní prvenství získala firma Vegoo, kterou vede studentka Střední školy filmové, multimediální a počítačových technologií ve Zlíně Eliška Baranová.

Od září vzniklo na českých středních školách 277 JA Studentských firem. Mladí lidé si ve vzdělávacím programu zažijí reálné podnikání, během školního roku založí firmu, rozjedou výrobu, prodej, zjistí, jak nakládat s financemi nebo v čem spočívá marketing. V dílčí soutěži JA Top Logo zaměřené právě na veřejnou prezentaci firmy měli studenti za úkol graficky ztvárnit logo a natočit krátké promo video své firmy.

Ze 134 přihlášených prací zvítězila studentská firma Vegoo ze Zlína, která provozuje veganské bistro. »Slovo veg v názvu firmy vyjadřuje čerstvost, vegetariánství či veganství a zdravou stravu. Ze slova ‚go‘ by měl zákazník pochopit rychlost přípravy jídla. Bistro by mělo působit moderně, útulně, čistě, proto jsem pro logo zvolila jen odstíny zelené barvy. Jídlo s sebou balíme do eco krabiček z recyklovaných materiálů. Všechny pokrmy vaříme jen z kvalitních a čerstvých surovin v závislosti na ročním období a snažíme se vyprodukovat co nejméně odpadu,« popsala ředitelka vítězné studentské firmy v soutěži JA Top Logo Eliška Baranová.

Na stříbrné pozici se umístila studentská firma Moiko z Integrované střední školy technické ekonomické v Sokolově, která se věnuje ruční výrobě a prodeji dárkových předmětů.

Bronz vybojovali studenti Střední školy a vyšší odborné školy umělecké a řemeslné v Praze s firmou WooCube, která vyrábí dřevěné hračky pro rozvoj jemné motoriky lidí s Downovým syndromem.

Třetího ročníku soutěže JA Top Logo se zúčastnilo celkem 134 studentských firem ze všech krajů. »Soutěž si klade za cíl zdokonalit podnikající studenty v marketingu a máme ohromnou radost, s jakým zájmem se už třetí rok od svého vzniku setkala. Studenti v soutěži získají nové podněty od lidí z praxe, co se jim povedlo a co mohou ještě vylepšit. V národním finále rozhodovala o vítězích pětičlenná porota. Oceňovala nejenom kvalitu loga, jeho výstižnost a zpracování, ale i promo video, ve kterém se všem umístěným firmám podařilo představit se během pár desítek sekund,« uvedl Martin Smrž, ředitel neziskové organizace JA Czech, která soutěž JA Top Logo a vzdělávací program JA Studentská firma v Česku realizuje. Vyhlášení vítězů a předání cen proběhlo 2. února v renomované reklamní agentuře McCANN Prague, která je zároveň partnerem finálového klání JA Top Logo a zasedala v porotě.

Soutěž Top Logo samotná je relativně mladá, ovšem osmiměsíční program JA Studentská firma, jehož je součástí, uvedl poprvé na českých školách podnikatel Tomáš Baťa už v roce 1992. Každé jaro je program zakončen veletrhem studentských firem JA Expo. Vybraný tým poté v létě reprezentuje české studentské firmy na mezinárodní přehlídce studentských firem v Evropě.

Oceněné JA Studentské firmy v soutěži JA Top Logo:

1. Vegoo, Střední škola filmová, multimediální a počítačových technologií, Zlín (bistro s vegetariánskou a veganskou stravou)

https://youtu.be/wWexbFwWaoI

2. Moiko, Integrovaná střední škola technická a ekonomická, Sokolov (ruční výroba a prodej dárkových předmětů)

3. WooCube, Střední škola a vyšší odborná škola umělecká a řemeslná, Praha (výroba hraček pro rozvoj jemné motoriky)

(mac)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy