Home Názory Zlikvidují Fialové a Pavlové Rusko a Čínu najednou či postupně?

Zlikvidují Fialové a Pavlové Rusko a Čínu najednou či postupně?

Pavel Votruba

Dneska budu plodit text ve smířlivém duchu. Nejdříve bych se chtěl upřímně omluvit předsedovi Vlády ČR Petru Fialovi, jehož jsem bezpočetněkrát nařknul z tvrzení, že »Česko je ve válce«, aniž bych si ověřil myšlenkový pochod brněnského profesora. Cítím vinu, mohla za to moje chronická zapšklost, že se pořád nemohu vyrovnat s demokratickým režimem. Osvítil mě až jeden spoluobčan, jenž učinil to, co jsem neučinil já, dotázav se přímo u kováře – tedy Úřadu vlády České republiky (ÚV ČR), jak on to ten »konópek« s tou válkou vlastně myslí doopravdy. Odbor právní a kontrolní ÚV ČR sděluje, že »(toto) vyjádření předsedy Vlády ČR je třeba chápat jako jedno z metaforických vyjádření, jež jsou užívána veřejnými osobnostmi při různých krizových momentech, nikoli jako sdělení o tom, že by se Česká republika nacházela ve válečném stavu«.

Hodiny mi doma spadly ze zdi… Takový blábol nevymyslíš, ten se musí reálně udít, někdo ho musí stvořit.

V daném kontextu připojuji omluvu druhou – Miloši Jakešovi za zesměšňování Červeného Hrádku, kteréhož jsem se v minulosti aktivně dopustil. Oproti výše citované odpovědi jsi, soudruhu Jakeši, byl génius.

Tady se k Fialovi šikne fór Zdeňka Izera, co prý znamená Brno pozpátku? Taky nic…, stejně jako Fiala pozpátku… Taky nula. Podle mě ten vtip někdo vymyslel jen kvůli němu. (Brňané mně, doufám, prominou, neb je neviním z toho, že on se tam narodil.)

Napadá mě ještě jedna příznačná otázka – je snad i Řehkova výběrová mobilizace rovněž metaforou, skrze níž zvou veřejné osobnosti při různých krizových momentech spoluobčany na jatka, nikoli sdělením o tom, že by se lidé měli nějaké mobilizace obávat? Také jsem napsal slušný blábol, nicméně přesně v duchu toho samého z dílny ÚV ČR.

A omluva do třetice… Náleží všem, nejen ústavním činitelům, kteří se odvážně pustili do otevřeného konfliktu s Ruskem a Čínou – s Čínou nyní čerstvě nový pan prezident. Totéž, s odkazem na výstižně vybarvenou mapu (viz níže), ocenila i autorka tohoto pozoruhodného tweetu: »Česká republika bude bojovat s Ruskem a Čínou najednou, nebo je zlikvidujeme postupně?«

Fialův »válečný stav« ještě může Odbor právní a kontrolní ÚV ČR okecat metaforou, ale tuhle mapku neočůrá… Takoví jsou všichni ti Fialové, Pavlové, Lipavští i Černochové pašáci.

Lhostejno, zda s metaforou či bez ní – tohle, přátelé, nedopadne dobře.

Pavel Votruba

3 KOMENTÁŘE

  • Sledujte @neCT24
   …………………

   Rusové jsme s vámi.
   Ukrajinský nacismus bude poražen, a nepomůžou mu žádné zbraně od Fialy a Černochové.

   ………. Sláma Ukravína ! Sláva Kokaina………..

   Sledujte @neCT24

 1. Miloš Jakeš byl bezesporu slušný a inteligentní člověk. Nekradl, nebral úplatky, tak na něj vytáhli alespoň jeden méně povedený improvizovaný rozhovor, kde se přeřekl (třebaže se hned opravil).

  Skutečně je urážlivé srovnávat Miloše Jakeše s těmito gaunery a hlupáky.

Comments are closed.