Neonacista? Lídra Přísahy a Motoristů Turka podpořily další známé osobnosti včetně Passera

Lídra kandidátky Přísahy a Motoristů Filipa Turka, jehož stažení požadují zelené a progresivistické strany a hnutí, podpořily další známé osobnosti. »Podporovatelé se tak postavili za Filipa Turka, proti němuž se rozjela dehonestační kampaň s cílem vykreslit ho jako neonacistu.« Uvedlo to hnutí Přísaha v dnešní tiskové zprávě.

Jedním z nich je známý investor a podnikatel židovského původu Zbyněk Passer. »Dost let jsem předsedal České společnosti přátel Izraele. Ještě déle znám Filip Turek a vím, že neonacista není. Že jeho humor je občas (Česká) soda a černá je proti němu světlá, to je fakt. Kdo Filipa znám osobně, jako já, ví dobře, kdy co myslí v nadsázce. Je fakt, že prezentovat tyhle hlody a určitou stylizaci veřejně, je pěkná hloupost, jak už ve svém včerejším videu řekl Aaron Günsberger . A že to někdo zneužije v předvolebním boji, je nasnadě, tak se to vždy hrálo a hraje,« uvedl Passer.

Podpory se dočkal i od developera Radima Passera mladšího. Ten lídra kandidátky Přísahy a Motoristů považuje za dlouholetého přítele a kamaráda. »Každý člověk má právo na vývoj a Filip v mých očích udělal enormní pokrok. Filip je nálepkován za neonacistu. Je to důsledek toho, že ostatním stranám, které jdou proti němu, došlo, že nedisponují tvrdou argumentací, kterou má Filip. Proto zoufale hledají jakýkoliv střípek, kterým by ho zranily nebo zneškodnily,« uvedl Radim Passer mladší s tím, že Turek je laskavý člověk s vizí a touhou něco změnit. »Není to žádný neonacista,« dodal.


Komentátorka Lena Cohenová se k tomu, že je Filip Turek nacista, vyjádřila rovněž negativně. »Upřímně za mě je to naprostá blbost, protože kdyby se bral každý, kdo vlastní nějaké staré krámy, knihy o Hitlerovi, nebo Třetí říši, jako nacista, tak by jich tu běhalo sakra dost. Že to má doma, mě nepřekvapuje, protože se nijak netají tím, že je to extravagantní osobnost a ty fotky ve zlatých křeslech k tomu pasují dost. To samé – provokace s hajlováním, zlaté helmy, nebo věci, co psal na socky před 10 lety. Nijak se nevyjadřuji k tomu, zda si myslím, nebo nemyslím, že je vhodné, aby byl politikem, ale pouze chci vyjádřit názor na něco, co je pro mě osobně vzhledem k minulosti mojí rodiny poměrně citlivé téma. Myslím si, že bych neměl toto označení zneužívat,« říká Cohenová s odkazem na aféru britského prince Harryho, který na večírek přišel s hákovým křížem na rukávu

Opakovaně jej podpořila také tanečnice a moderátorka Anife Vyskočilová. Za Filipa Turka se postavila i jeho dlouholetá kamarádka Evelyna, dodává Přísaha v tiskové zprávě.

(pk)

FOTO – archiv Přísaha

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy