On-line Veletrh středních škol vám pomůže najít tu správnou školu

Více než 130 moravskoslezských vzdělávacích zařízení představí zájemcům své studijní obory na Veletrhu středních škol, který se uskuteční on-line formou na internetovém portálu veletrh-skol.msk.cz. Je určen především žákům osmých a devátých tříd základních škol, jejich rodičům a učitelům. Veletrh se koná od 21. do 30. listopadu, bude po dnech zaměřený na jednotlivé okresy, sdělila mluvčí Úřadu práce ČR Kateřina Beránková. Na organizaci se s úřadem spolupodílí Moravskoslezský pakt zaměstnanosti.

On-line forma organizace veletrhu se podle Beránkové osvědčila už v minulých dvou letech. »Abychom mohli tuto tradici dále udržet a rozvíjet, ukázalo se, že je nezbytné ji modernizovat a přizpůsobit současným potřebám škol a novým komunikačním standardům. On-line prostor zvyšuje dostupnost obdobných akcí a počet návštěvníků. Současně nabízí možnost konání bez ohledu na případná dočasná omezení kontaktů mezi lidmi,« uvedl ředitel krajské pobočky úřadu v Ostravě Petr Prokop.

Zájemci na webu najdou propagační videa, přednášky o jednotlivých oborech, zajímavosti o škole nebo budou moci využít konzultační hodiny, v nichž jim budou k dispozici zástupci škol. Kterýkoli den se bude možné připojit také k poradenským místnostem Moravskoslezského kraje, Moravskoslezského paktu zaměstnanosti i úřadu práce.

»Veletrh cílí zejména na žáky 8. a 9. tříd základních škol, jejich rodiče, výchovné poradce, pedagogy, ale také zaměstnavatele a širokou veřejnost. Jeho podstatou je seznámit zájemce s novými trendy v oblasti školství a trhu práce, představit jim maximální počet středních škol a podpořit tak jejich informovanost o školách, oborech a současně i o možnostech budoucího uplatnění,« uvedla Beránková.

On-line veletrh škol se v daných dnech bude konat vždy od 10 hodin do 18 hodin. V pondělí 21. listopadu bude zaměřen na okres Bruntál, 22. listopadu na Frýdek-Místek a 24. listopadu na Nový Jičín. V dalším týdnu se bude 28. listopadu týkat okresu Opava, 29. listopadu Ostravy a 30. listopadu okresu Karviná.

(mac, čtk)

FOTO – veletrh-skol.msk.cz, pixabay

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy