Petice proti přítomnosti cizích vojsk míří k projednání do Sněmovny

Pod petici proti přítomnosti cizích vojsk na území České republiky se podařilo shromáždit dostatečný počet podpisů pro projednání v Poslanecké sněmovně. Uvedla to na svých stránkách Komunistická strana Čech a Moravy.

»Petice vznikla v reakci na skandální výroky členů stávající vlády o možném umístění vojenských základen USA na našem území. Vedle dalších mírových a protiválečných organizací a iniciativ stálo u vzniku této petice také České mírové hnutí,« uvádí KSČM na svém webu.

V petici, kterou podepsalo hodně přes deset tisíc občanů, se jednoznačně konstatuje: »My, níže podepsaní občané, rozhodně nesouhlasíme s jakoukoliv cizí vojenskou přítomností v České republice a vyzýváme představitele naší země, aby odmítli rozmístění cizích vojsk, základen a zbraní na našem území.«

»Za zády občanů České republiky vyjednáná v současnosti česká vláda se Spojenými státy americkými mimo jiné o tom, že by v naší zemi mohla být umístěna americká vojska. I proto jsme před časem iniciovali vznik petice, která odmítá jakoukoli cizí vojenskou přítomnost v České republice. Ta petice se setkala s velkým ohlasem, nyní již máme přes 10 tisíc podpisů občanů a občanek naší země. To znamená, že může být a také bude předložena Poslanecké sněmovně k projednání. Ta petice je prvním krokem v našem odporu proti cizí vojenské přítomnosti u nás. Stejně jako v minulosti jsme odhodlání udělat vše proto, aby v České republice žádná cizí vojska nidy nebyla,« uvádí na videu Milan Krajča, místopředseda strany.

V petičním výboru figurují vedle Milana Krajči také zasloužilý umělec a předseda Unie českých spisovatelů Karel Sýs, mluvčí iniciativy Ne základnám Eva Novotná, publicista Josef Skála či novinářka Monika Hoření.

(pk)

KOLÁŽ – kscm.cz

Související články

4 KOMENTÁŘŮ

  1. Výborné je, že se přidal také soudruh Josef Skála. Má vynikající zkušenosti s bojem proti cizím vojskům na našem území z let 68-89. Projevoval tehdy velikou, velikou statečnost a bojový zápal skutečného vlastence…

  2. Po porážce ČSSR ve studené válce obsadili britští vojáci Vojenskou akademii Antonína Zápotockého v Brně a jsou tam pravděpodobně stále – němečtí vojáci po r. 1939 prý byli okupanti ale britští vojáci okupanti nejsou, kdepak .
    –Ani vojáci USA na území ČR nejsou okupanti ale jsou našimi ochránci – protektory Za ochranu platíme na armády NATO 80 miliard ročně. Také gangsterům v USA, museli třebas pekaři platit za OCHRANU – jinak jim vypálili pekárnu nebo obchod, , v horším případě unesli jejich děti nebo je zmrzačili a pod. – psalo se o tom ,za 1. republiky ve Světozoru (byla to obdoba Světa v obrazech )

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy