Po chladnějším začátku týdne přijdou Velikonoce s letními teplotami

Po chladnějším začátku týdne čeká Česko postupné oteplení. O Velikonocích ovlivní počasí velmi teplý vzduch od jihu, bude až 23 stupňů Celsia. Vyplývá to z týdenní předpovědi počasí, kterou dnes zveřejnil Český hydrometeorologický Ústav (ČHMÚ).

Dnes se budou na většině území ještě objevovat smíšené nebo dešťové přeháňky. V polohách nad 400 metrů, postupně nad 700 metrů, bude sněžit. Odpoledne a večer ale srážek a oblačnosti ubude. Nejvyšší denní teploty nepřekročí deset stupňů, na horách bude kolem jednoho stupně Celsia.

Nejchladnější bude v nadcházejícím týdnu noc na úterý. Teploty mohou klesnout až na minus tři stupně Celsia. Přes den se ale oteplí na 12 až 16 stupňů Celsia. Na většině území povane mírný vítr, na východě bude ale foukat silně. V nárazech dosáhne vítr rychlosti až 70 kilometrů v hodině.

Ve středu se budou noční teploty pohybovat mezi pěti a devíti stupni Celsia, před den se vyhoupnou až na 20 stupňů. Bude jasno až polojasno, odpoledne a večer se ale zatáhne a ojediněle se objeví bouřky. Přes den může místy silně foukat. Vítr bude ale k večeru ustávat.

Ve čtvrtek ovlivní počasí přechodná studená fronta, která přinese teploty mezi 12 a 17 stupni Celsia. Bude oblačno až zataženo s deštěm nebo přeháňkami, které budou odpoledne ubývat. V pátek se ale opět oteplí až na 20 stupňů Celsia a stoupat budou teploty i o svátečním víkendu. Od soboty do Velikonočního pondělí se vyhoupnou na 18 až 23 stupňů.

(čtk)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy