Policie za víkend zajistila při namátkových kontrolách u hranic 112 uprchlíků

Policisté o víkendu zadrželi při namátkových kontrolách na hranici se Slovenskem 112 migrantů. Zajistili také 12 převaděčů. ČTK to dnes sdělil mluvčí policejního prezidia Ondřej Moravčík. Namátkové kontroly kvůli zvýšenému počtu přicházejících uprchlíků zavedla Česká republika od minulé středy. Policie od té doby odhalila podle mluvčího 283 lidí, kteří se chtěli přes ČR dostat do dalších zemí Evropské unie.

Policie dělá kontroly po celé délce hranic se Slovenskem. »Od začátku opatření bylo nasazeno 1333 policistů,« uvedl Moravčík. Jsou to především policisté z příhraničí, pomáhají jim ale také příslušníci cizinecké policie a policisté z dalších krajů. Policie může zkontrolovat kohokoli, ministerstvo vnitra proto doporučilo, aby u sebe lidé poblíž státní hranice měli občanský průkaz nebo pas.

Česko, Polsko a Rakousko zavedly kontroly na slovenské hranici od minulé středy na deset dnů. Cílem je omezit počet lidí, kteří se nelegálně dostávají na jejich území, odkud chtějí většinou zamířit dále na západ. Německo již kvůli obavám z nelegálně přicházejících migrantů začalo kontrolovat hranici s Českem a Polskem předchozí týden. Dosluhující slovenská vláda zavedla kontroly na hranicích s Maďarskem na deset dnů od čtvrtka.

Kontroly se v Česku vrátily po roce. Loni koncem září Česká republika kvůli přílivu migrantů zřídila na slovenských hranicích stálé hraniční kontroly, opatření přetrvalo do začátku letošního února.

(čtk)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy