Pražský dopravní podnik kvůli pondělním protestům úpravy v MHD neplánuje

Pražský dopravní podnik (DPP) zatím v souvislosti s pondělními protesty zemědělců úpravy v městské hromadné dopravě (MHD) neplánuje. Podle mluvčí DPP Anety Řehkové bude podnik v případě vzniku nepravidelností v pozemní dopravě cestující o změnách informovat prostřednictvím médií a hlášení ve stanicích metra. V takovém případě také bude apelovat na lidi, aby využívali metro.

Změny v pozemní dopravě bude dopravní podnik podle Řehkové řešit operativně podle aktuálního vývoje situace. »Provoz metra nebude plánovaně posílen,« uvedla. V případě potřeby má dopravní podnik možnost nasadit do provozu na všech třech linkách ještě záložní vlaky.

Využít v maximální možné míře metra nebo železnice doporučuje lidem společnost Ropid, která plánuje pražskou veřejnou dopravu. Kvůli protestům zemědělců v pondělí lze podle ní očekávat výrazná zpoždění tramvají a autobusů MHD v centru Prahy, tak i u autobusových spojů na příjezdech do hlavního města. »V případě trvalé blokády některých komunikací může dojít i k dočasnému odklonu některých linek,« uvedl Ropid na webu. Mluvčí společnosti Filip Drápal dnes ČTK řekl, že v pondělí bude posílený dispečink a Ropid bude o situaci informovat on-line.

Právě od pondělí se pražská MHD vrátí ke svým běžným jízdním řádům. Zkrátí se tak intervaly jednotlivých spojů. Kvůli nižšímu počtu cestujících jezdila letos od 3. ledna podle takzvaných poloprázdninových jízdních řádů, které znamenají mírné omezení zejména v ranní a odpolední špičce.

Farmáři mají do metropole přijet s technikou šesti trasami z Českých Budějovic a Tábora, ze Strakonic a Písku, od Slaného, od Lovosic, podél D11 ve směru od Hradce Králové a od Pardubic a Havlíčkova Brodu, řekl ČTK mluvčí Prahy Vít Hofman. Zemědělci by se měli vyhnout dálnicím. Město vyzvalo řidiče, aby se v pondělí pokud možno vjezdu do Prahy vyhnuli.

Část farmářů chce blokádou upozornit na podle nich špatnou situaci českého zemědělství. Požadují například to, aby česká vláda odstoupila od Zelené dohody pro Evropu (Green Deal). Protest organizují například předseda Odborového svazu pracovníků zemědělství a výživy a Asociace svobodných odborů ČR Bohumír Dufek nebo bývalý prezident Agrární komory ČR Zdeněk Jandejsek.

(čtk)

ILUSTRAČNÍ FOTO – iportaL24.cz/Marcela Špičková

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy