Home Domácí Přísaha pokračuje v mapování migračních tras v Evropě

Přísaha pokračuje v mapování migračních tras v Evropě

Předseda hnutí Přísaha Robert Šlachta a předsedkyně jihočeské krajské organizace hnutí Nikola Bartůšek se dnes vydávají na v pořadí druhou pracovní cestu po migračních trasách v Evropě. Po zářijové cestě do Itálie se tým Přísahy vydává do Rakouska.

Během jednodenní pracovní cesty navštíví tým hraniční přechod Dolní Dvořiště-Wullowitz, města Freistadt a Linz. Proběhnou jednání s krajskými orgány Horního Rakouska, místostarostou Leopoldschlagu, pracovníky azylových center i nevládních organizací.

Cílem těchto pracovních cest je vypracování skutečně funkční migrační a azylové politiky, opřené o reálnou zkušenost z terénu, a to jak na úrovni České republiky, tak Evropské unie.

Zářijovou cestu do Itálie zhodnotila Bartůšek pro iportaL24.cz následovně: »Je to síť de facto organizovaného zločinu, která nám jde přes celou trasu až do cílových míst ve státech Evropské unie. Bavili jsme se v Itálii s lidmi, kteří si tím sami prošli, což byl jeden z cílů naší pracovní cesty. Chtěli jsme mluvit právě s těmi, kdo mají osobní zkušenost. Byli k nám velice otevření. Líčili nám svůj příběh a pašeráckou síť popisovali jako mafii.« Více si můžete přečíst zde.

Přísaha připravuje kandidátky pro evropské volby na jaře příštího roku i pro následné podzimní, kdy se bude volit do krajských zastupitelstev a třetiny Senátu. Podle Šlachty je hnutí připraveno »přijmout odpovědnost« i po sněmovních volbách v roce 2025.

Přísaha poprvé v parlamentních volbách kandidovala v roce 2021, získala tehdy 4,68 procenta hlasů a jen těsně nepřekročila pětiprocentní hranici nutnou pro vstup do Sněmovny. Za hlasy tehdy dostala zhruba 25 milionů korun.

(pk)

FOTO – prisaha.cz

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here