Home Domácí Rouček, Špidla i Buzková. ČSSD pořádá vzpomínkový večer a míří na Národní...

Rouček, Špidla i Buzková. ČSSD pořádá vzpomínkový večer a míří na Národní třídu

Lidový dům v Hybernské ulici v centru Prahy FOTO - ČTK/Miloš Ruml

Sociální demokraté uctí památku listopadových událostí z let 1939 a 1989 tradičním položením květin u Památníku 17. listopadu na Národní třídě v Praze a Vzpomínkovým večerem ČSSD.

Ve středu 16. listopadu se zástupci vedení, členové a sympatizanti ČSSD sejdou v 19 hodin na nádvoří Lidového domu ČSSD v Praze. Při cestě na pietní místo na Národní třídě se zastaví na významných místech sociální demokracie. Ve 20 hodin uctí památku 17. listopadu u Pamětní desky na Národní třídě. »Vše zakončí krátkým posezením a debatou s pamětníky ČSSD, kteří zavzpomínají na události, které předcházely Sametové revoluci v roce 1989. Účast potvrdili Libor Rouček, Vladimír Špidla, Petra Buzková a další,« uvádí se v tiskové zprávě České strany sociálně demokratické.

Tradiční uctění památky listopadových událostí proběhne ve čtvrtek 17. listopadu na Národní třídě v 9.30 hodin. Zúčastní se ho předseda ČSSD Michal Šmarda a další zástupci sociální demokracie. Svůj program nicméně chystají i další politické strany, největší demonstrace se očekává na Václavském náměstí v rámci projektu Česká republika na 1. místě.

ČSSD, nejstarší politická strana u nás, loni ve volbách se ziskem 4,65 procenta hlasů nepřekročila poprvé za dobu samostatné ČR zákonnou pětiprocentní hranici pro vstup do Sněmovny. Na výsledek reagoval odstoupením předseda strany Jan Hamáček, zbytek nejužšího vedení pak oznámil rezignaci k datu prosincového sjezdu. Na něm získal nejsilnější mandát někdejší místopředseda Michal Šmarda, který tehdy porazil bývalou ministryni práce a sociálních věcí Janu Maláčovou. Pod jeho vedením absolvovala strana letošní komunální a senátní volby, jež sice sám Šmarda nazval »restartem«, ale ve skutečnosti znamenaly další ztrátu mandádů, hlavně ve velkých městech. ČSSD se nicméně aktivně zapojuje do prezidentské kampaně odborového předáka Josefa Středuly a její čelní představitelé nechyběli ani na říjnové demonstraci svolané ČMKOS na pražské Václavské náměstí.

(pk)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here