Slunečno, ale s přeháňkami, víkend nabídne proměnlivé počasí

Víkend v České republice se ponese v duchu proměnlivého počasí. Pátek a sobota nabídnou slunečné momenty s možností přeháněk a bouřek, zatímco neděle bude spíše zatažená a deštivá.

»Počasí ve střední Evropě aktuálně ovlivňuje frontální rozhraní oddělující teplejší vzduch na jihovýchodě od chladnějšího na severozápadě. Nejvyšší teploty tak v následujících dnech čekejme hlavně na jihovýchodě Moravy, a to až 27 °C,« napsal na Facebooku Český hydrometeorologický ústav.

Pátek začne převážně slunečným počasím s příjemnými teplotami kolem 23 °C. Odpoledne však přinese občasné přeháňky, které mohou být místy intenzivnější. Teploty se budou pohybovat mezi 18 °C až 23 °C​​.

Sobota pak přinese o něco teplejší počasí, teploty se vyšplhají až na 27 °C. Dopoledne bude slunečné, ale odpoledne a večer se mohou objevit izolované bouřky, které budou lokálně ojedinělé, ale mohou být doprovázeny silnějším větrem​​.

Z celého víkendu bude nejchladnější neděle s maximálními teplotami okolo 21 °C. Bude převládat zatažená obloha s častými přeháňkami a občasným deštěm. Očekává se také zvýšená vlhkost vzduchu, která může zvýšit pocitovou teplotu​.

(cik)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy