Sociální demokracie chce sociálně soudržnou Evropskou unii

Kandidátku do evropských voleb podali dnes na ministerstvu vnitra osobně zástupci Sociální demokracie. Lídrem kandidátky je exministr Lubomír Zaorálek. Strana slibuje, že vždy bude prosazovat sociálně zaměřenou politiku podporující pracující, seniory i rodiny. Na kandidátce Sociální demokracie jsou i zástupci politického hnutí Budoucnost. V první pětce kandidátky jsou čtyři ženy. Strana do voleb vysílá také řadu mladých kandidátů a kandidátek.

»Sestavili jsme kvalitní kandidátku v čele se zkušeným lídrem. Tento tým bude schopný od první chvíle pracovat v Evropském parlamentu na srovnávání životní úrovně českých občanů s občany západních zemí,« řekl předseda Sociální demokracie Michal Šmarda.

»Evropská unie se bude muset změnit, být blíže k občanům a lépe odpovídat na jejich potřeby. Evropská unie by měla zajišťovat nejen bezpečnost a stabilitu, ale i sociální soudržnost. To se bohužel v posledních letech nedaří,« doplnil volební lídr Zaorálek.

»Jsme jedinou skutečně levicovou kandidátkou do Evropského parlamentu. Chceme zastupovat zájmy pracujících, rodin i seniorů. Mezi českými politiky jsme jediní, na které je v tomto ohledu spoleh,« uvedl Šmarda.

Předsedkyně Rady seniorů Lenka Desatová připomněla, že Sociální demokracie s národní seniorskou organizací spolupracuje dlouhodobě. »Problémy seniorů současná vláda nezvládá řešit. Je třeba se touto skupinou sociálně zranitelných lidí skutečně seriózně zabývat, a to i na evropské úrovni,« podotkla.

Jednička hnutí Budoucnost na kandidátce SOCDEM Klára Školníková je připravena v politice zastupovat zájmy mladé generace. »Hovoříme se Sociální demokracií o stejných tématech, jakkoli některá z nich vnímáme citlivěji a popisujeme je s různou mírou naléhavosti. Pro mladé jsou klíčové nejen problémy s bydlením, ale výrazně také budoucnost klimatu, a tedy životních podmínek mladých,« dodala.

Zvolení europoslanci by v Evropském parlamentu vstoupili do sociálně demokratického poslaneckého klubu. Ten je v současnosti druhý nejsilnější.

* * *

Stručné profily prvních pěti kandidátů:

1. Lubomír Zaorálek

je místopředseda Sociální demokracie, vysokoškolský pedagog, je zástupcem MDA v byru Nadace pro evropská progresivní studia (FEPS), bývalý poslanec za a ministr kultury ČR (2019-2021), v letech (2009-2018) byl místopředsedou Sociální demokracie, byl ministrem zahraničních věcí ve vládě Bohuslava Sobotky (2014-2017), vystudoval filozofii a ekonomii na Filozofické fakultě Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Brně, patřil mezi zakladatelem Občanského fóra na Ostravsku.

2. Daniela Ostrá

je místopředsedkyně Sociální demokracie a odborná asistentka Katedry politologie a evropských studií Univerzity Palackého. Zaměřuje se na oblast politického marketingu, volebních kampaní, politické komunikace a volebního chování. Je absolventkou Akademie sociální demokracie a PES Academy (vzdělávacího programu Strany evropských socialistů). Kromě odborné produkce příležitostně publikuje také v Deníku Referendum. Podílela se na vzniku mezinárodního sborníku Volby během pandemie.

3. Lenka Desatová

je od roku 2021 předsedkyní Rady seniorů ČR, byla šéfredaktorkou časopisu Doba seniorů, dlouhodobě pracovala v médiích a marketingu.

4. Kvetoslava Kotrbová

je vysokoškolská pedagožka, hygienička, epidemioložka, ředitelka Krajské hygienické stanice Jihočeského kraje.

5. Klára Školníková

je spolupředsedkyní hnutí Budoucnost, pracuje jako analytička státní a evropské politiky životního prostředí, věnuje se tématům klimatické krize, správnému fungování demokratických struktur a důstojným pracovním podmínkám.

(pk)

FOTO – socdem.cz

Související články

6 KOMENTÁŘŮ

 1. OPRAVA: Mé být……– jeden úředník a Sobotka- převedli do svého vlastnictví víc než 40 000 t.zv. bytů OKD a předali je uhlobaronu Bakalovi ……

 2. Ti lidé,které nám ČSSD navrhuje, nic neprodukují ale pilně spotřebovávají to, co vytvářejí jiní – nepečou chleba, nedojí mléko, nestaví domy, nešijí boty, nevyrábějí auta. neléčí nemocné, atd. Nedělají nic obecně potřebného pro pracující Je tedy nevhodné abychom volili svými zástupci v EP ty, kdo jsou navrhovaní v tom článku – není tam žádný zástupce bezdomovců, nikdo, kdo byl oloupen o svůj dům nebo byt a vyhnán i se svými rodiči a dětmi na ulici, tam mučen a nakonec zabit, není tam nikdo, kdo se stal obětí šíření nakažlivých nemocí nebo byl upálen . V článku navrhovaní lidé nás nezastupují.

 3. svého vlastnictví víc než 40 000 t.zv. bytů OKD a předali je uhlobaronu Bakalovi Podle mne členové ČSSD oloupili víc než 80 000 lidí o jejich byty (předpoklad 2 lidé v jednom bytě) – 80 000 lidí je OKRESNÍ MĚSTO -tak volte ČSSD.
  —V době vlády ČSSD vyšel zákon o EXEKUTORECH – na batole, jehož rodiče nebo pěstouni platí za odpady na špatném místě, zakleknou, po jeho dosažení plnoletosti EXEKUTOR, advokáti, vyšší soudní úředník a členové ČSSD – volte
  ČSSD.
  —Jestli někdo ví, co udělala ČSSD obecně prospěšného , tak by to sem mohl napsat
  –Podle mne je většina členů ČSSD obyčejní podvodníci a lháři -ale možná lháři a podvodníci nejsou. O tom, kdo je lhář a podvodník rozhodují, na zákonech NEZÁVISLÍ soudci
  –V době, kdy měla většinu v parlamentu a tvořila vládu, mohla ČSSD bydlení pro chudé řešit (např. stavbou ubytovacích kapacit pro chudé a zrušením daní z těchto kapacit , zákony znemožnit rozkrádání a loupeže státních a městských bytů, úřednicemi a úředníky měst a krajů , stejně jako exekuce-přeložit a zveřejnit zákony o vymáhání pohledávek v jiných státech. ČSSD mohla ubytovací kapacity, které na ně převedla bezplatně armáda, předat BEZPLATNĚ nepříliš bohatým lidem nebo bezdomovcům.
  –—Ve sněmovně byl projednáván zákon, podle kterého , po krachu Všeobecné zdravotní pojišťovny bude VZP předána nejsilnější zdravotní pojišťovně na TRHU- tedy SOUKROMÉ ZAHRANIČNÍ pojišťovně-majiteli této pojišťovny. ( Státní VZP nemůže přirozeným způsobem zkrachovat ) .POSLANEC Rath se proti tomuto zákonu postavil- za několik dnů byl uvězněn. Poslanci KSČM a za čssd, až na jednoho, hlasovali pro vydání POSLANCE Ratha policistům a policistkám k uvěznění.
  –—ČSSD se pokusila předat část ČR, horu Cínovec , australským soukromým okupantům a kolonizátorům – tak volte
  —-Šmarda jako předseda Sociální demokracie demonstrativně volil , v prezidentských volbách, Petra Pavla. Co je třeba více dodávat k české Sociální demokracii?

 4. Sociálně soudržnou nechtějí především národní zástupci obdaření velkou mocí sdružení v tzv. Evropské komisi a pak většinově sami poslanci sdružení v EP.

 5. Zaorálku, ty jsi chtěl zejména sociální fašismus na Ukrajině, a proto jsi tam jezdil podporovat Banderovce. Že ti není hanba, lez kanálama.

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy