»Vykuchali nám srdce a odvezli ho do Drážďan!« Vznikla výzva k navrácení korunovačního kříže

Nestoudný čin odvezení korunovačního kříže mimo naše území vyvolal obrovskou vlnu pobouření. »Vykuchali nám naše národní srdce a odvezli ho do Drážďan,« uvedl publicista a lídr inicativy Národní proud Václav Hrabák. Právě on před dvěma týdny upozornil na to, že vláda premiéra Petra Fialy (ODS) ve spolupráci s prezidentem Petrem Pavlem nechala odvézt do sousedního Německa zlatý korunovační kříž Karla IV., a to navíc v souvislosti s výročím okupace Československa nacistickými vojsky. Nyní Hrabák redakci iportaL24.cz prozradil, že došlo k vytvoření společné výzvy, ve které je zván každý ke spolupráci a kterou lze podepsat zde.

Píše se v ní mj.: »My, lidé České republiky, vyzýváme českou vládu, prezidenta a římsko-katolickou církev k tomu, aby zajistili bezodkladný návrat českého korunovačního kříže zpět do České republiky, a to na území Pražského hradu.«

Výzva má za jeden den od zveřejnění téměř 1500 podpisů. Motivaci k ní nastínil Hrabák v aktuálním vysílání Národního proudu. »Po tom, co jsme před deseti dny zveřejnili naše vysílání, že bylo v Drážďanech v den výročí okupace zahájeno vystavování našeho nejcennějšího státního artefaktu, českého korunovačního kříže, zvedla se obrovská vlna pobouření. Na téměř všech alternativních médiích se tato informace stala nejdůležitější zprávou. Dostávali jsme spoustu dotazů a také podnětů k tomu, abychom společně vytvořili nějakou akci, která by vedla k návratu tohoto kříže zpět do naší vlasti,« uvedl Hrabák.

Upozornil, že se hned se také objevili jednotlivci a skupiny, které si celou vzniklou energii chtějí přisvojit ve svůj prospěch. »A samozřejmě režimní poskoci hned začli celou úspěšně vzniklou energii rozbíjet,« kritizoval.

Čtěte také: Nejcennější část korunovačních klenotů v Německu! »Zaprodali naši zemi,« kritizuje Národní proud

»V současné době se všechno poměřuje počtem lajků a nebo počtem zhlédnutí. Přestože počítadlo za pár dní na jednom z našich youtubových kanálů překročilo 35 000, skutečný počet shlédnutí je pravděpodobně mnohem vyšší. Nejenom my jsme si všimli, že třeba po hodině bylo odečteno i několik tisíc zhlédnutí. Tyto manipulace s čísly máme dokonce zdokumentovány. Tedy je vynakládáno mnoho prostředků na to, aby se celá tato věc zametla pod koberec, a nebo aby se přesměrovala do nějaké neškodné záležitosti. A proto jsme se rozhodli vytvořit společnou veřejnou výzvu, kterou může na internetu podepsat pomocí svého e-mailu úplně každý a se kterou nemůže být bez našeho vědomí manipulováno,« vyzval hlavní představitel Národního proudu.

»Potřebujeme viditelnou veřejnou podporu, abychom mohli vytvářet tlak na státní i církevní instituce, aby byla zjednána náprava. A chceme, aby pokud získáme podporu skutečně velkou, tak aby se dalších aktivit a jednání zůčastnilo více lidí, aby mohla být kontrola toho, že celá akce nebude sloužit jen pro nějakou zájmovou skupinu a nebo, že někdo naší společnou aktivitu nezahraje do autu. Proto jsou dveře otevřeny všem, kteří chtějí na této aktivitě spolupracovat,« vyzval Hrabák a dodal, že Národní proud bude podporovat jakékoliv další aktivity, včetně různých petic, které vznikají.

Důležitý je podle něj skutečně co největší počet, který bude reprezentovat vůli lidí. »Protože korunovační kříž je skutečně nás všech. Je to národní bohatství. Karel IV. ho zhotovil pro budoucí pokolení k tomu, aby s pomocí nejcenějších křesťanských relikvií ochraňoval naší zem a náš národ. Aby se panovník sídlící na Hradě musel zodpovídat těm nejvyšším duchovním principům. Je to naše ochrana před zvůlí světské moci a tato světská moc si ji právě nyní dovolila zprovodit z naší země. Proto snaha o navrácení kříže nemůže zůstat na jednotlivci nebo nějaké uzavřené skupině. Musí to být aktivita skutečně nás všech,« vyzval Hrabák.

Připojil, že je to úplně to poslední, co náš národ má a co mu ještě nesebrali. A že kdyby si něco takového dovolili v Británii, Francii, Maďarsku, Itálii nebo Polsku, lidi by vyšli do ulic.
»Ale přitom český národ někde hluboko v sobě národní hrdost má, jen se oddává dlouhému spánku. A ted je možná právě ta chvíle, protože teď se odvážili dotknout našich nejhlubších kořenů. Našeho národního archetypu. Teď je možná právě ten čas, kdy zatahali českého lva za oba ocasy,« dodal.

(pk)

Související články

3 KOMENTÁŘŮ

  1. Tady v ČR jsou páchány jiné a opravdové zločiny. Jsou totiž páchány zločiny proti míru a válečné zločiny podporou válečného požáru na Ukrajině dodávkami peněz a zbraní do místa válečného konfliktu. Jména českých válečných štváčů a zločinců z české politiky jsou všeobecně známá, znají je všichni obyvatelé ČR.

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy