Home Domácí Po střetu vlaku s nákladním autem na Karvinsku zemřel strojvůdce, je 19...

Po střetu vlaku s nákladním autem na Karvinsku zemřel strojvůdce, je 19 raněných

AKTUALIZOVÁNO

Při dnešní srážce vlaku a nákladního auta u Dolní Lutyně na Karvinsku zemřel strojvedoucí. Ve vlaku bylo podle Správy železnic a hasičů zraněno 19 lidí, dalších 40 evakuovaných zranění neutrpělo, pět lidí opustilo vlak před příjezdem záchranářů. Pro nezraněné cestující přijel autobus. Podle aktualizovaných informací ve vlaku cestovalo přes 60 cestujících.

Vyplývá to z informací policie, hasičů a Českých drah (ČD). Všechny zraněné se už podařilo z vlaku vyprostit. Nehoda se stala na zabezpečeném železničním přejezdu, řekl ČTK mluvčí drážní inspekce Martin Drápal.

Vlak InterCity 546 Ostravan do auta narazil na železničním přejezdu v Dolní Lutyni v úseku Bohumín – Dětmarovice okolo 05.40. »Na místě pracují také policejní krizoví interventi,« uvedli okolo 07.30 policisté.

Podle mluvčího záchranné služby Lukáše Humpla bylo na místě pět posádek, čtyři pozemní a vrtulník. Pacienti jsou zraněni lehce nebo středně těžce. »Většina je transportována po ošetření do okolních zdravotnických zařízení, tedy Karviná, Havířov a Bohumín. Nějaké pacienty jsme vezli do Městské nemocnice Ostrava a také do Fakultní nemocnice Ostrava,« uvedl Humpl.

Mluvčí Správy železnic (SŽ) Martin Kavka uvedl, že po srážce vykolejila lokomotiva a jeden vagón, poškozené jsou troleje. »Doprava tak bude v místě zastavená možná i celý den,« řekl ČTK. Mluvčí hasičů Kamila Langerová uvedla, že na místo míří speciální tank Správy železnic z Přerova. »Následně bude posouzena situace a to, jakým způsobem bude vlak vyproštěn,« řekla Langerová.

Podle Drápala se nehoda stala na přejezdu, který je zabezpečený světelnou signalizací a závorami. »Na místě mimořádné události zjišťují příčiny a okolnosti jejího vzniku čtyři inspektoři Drážní inspekce, která zahájila vlastní šetření této mimořádné události včetně zpracování závěrečné zprávy,« uvedl Drápal.

Dálkové vlaky jezdí odklonem přes Havířov, vyhnou se Bohumínu a Karviné. Mezi Bohumínem a Karvinou je zavedena náhradní autobusová doprava.

»Dnešní tragická nehoda, která si vyžádala zraněné a bohužel i ztrátu na životě, mě velice zasáhla. Ztráta blízkého člověka je obrovským zklamáním a bolestí, kterou nelze popsat slovy. Vyjadřuji hlubokou soustrast pozůstalým a přeji rychlé uzdravení všem zraněným. Mé myšlenky jsou v této těžké chvíli s nimi,« uvedl generální ředitel Správy železnic Jiří Svoboda.

(čtk)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here