Terezín jako varování pro současnost: neopakovat válečné hrůzy!

Tradiční pietní shromáždění KSČM se konalo v Národním památníku v Terezíně. Komunisté si připomněli 79. výročí osvobození naší vlasti od nacismu a uctili památku všech umučených v koncentračních táborech.

Organizátorem akce je Ústecký krajský výbor KSČM, Levicové kluby žen (LKŽ) a Klub českého pohraničí České republiky (KČP). S hlavním projevem vystoupila europoslankyně a předsedkyně KSČM Kateřina Konečná, která připomněla nejen oběti nacistické zvůle a válečných hrůz, ale také současnost, kdy je znovu potřeba pro mír udělat všechno.

Na akci nechyběli ani další zástupci vedení komunistické strany – Vladimír Chaloupka či Jiří Horák, ale ani například exhejtman Oldřich Bubeníček, který by měl v podzimních krajských volbách vést společnou kandidátku KSČM a Sociální demokracie v Ústeckém kraji. Do červnových volbeb do Evropského parlamentu jde KSČM v široké koalici STAČILO! a lídryní je právě šéfka strany Konečná.

Komunisté položili k památníku květiny patřící všem, kteří položili svůj život v době II. světové války. V židovském ghettu, které z josefínské pevnosti udělali nacisté, prošlo na 140 tisíc Evropanů. Uvádí se, že téměř 90 tisíc osob odvezly transporty do vyhlazovacích táborů v Polsku a 34 tisíc jich v Terezíně zemřelo. Osvobození se dočkalo pouhých 17 tisíc osob.

(pk)

FOTO – iportaL24.cz

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy