Trikolora: Fialova vláda podporuje válku za každou cenu!

Další z politických stran, které se ostře vyhradily proti postoji vlády Petra Fialy (ODS) směrem k sousednímu Slovensku, je neparlamentní Trikolora.

Pětikoaliční kabinet minulý týden oznámil, že odkládá na neurčito společné jednání české a slovenské vlády, které se mělo konat v dubnu tohoto roku v České republice. Jako důvod uvedl rozdílné názory české a slovenské vlády na válku na Ukrajině.

Čtěte také: Premiér rozdělil českou společnost a nyní se pokouší rozdělit i Čechy a Slováky

»Nevíme, proč by se kvůli rozdílným pohledům vlád bratrských národů mělo omezovat setkávání a spolupráce. Jen dialogem, setkáváním a argumenty lze obrušovat případné rozpory a hledat společné zájmy,« uvedla Trikolora ve svém posledním stanovisku.

Kritizuje, že důvodem má být rozdílný pohled na konflikt na Ukrajině. »Když chce někdo mírové řešení a jednání, tak se ním přestaneme bavit? To, že má někdo jiný názor, znamená, že s ním nebudeme mluvit? Jediným řešením rozporů je jednání, respekt a komunikace. To platí pro válku i diplomatické vztahy mezi zeměmi. Nekomunikací a nerespektováním názoru druhé strany vznikají konflikty a války,« upozorňuje strana předsedkyně Zuzany Majerové.

Čtěte také: Zákonodárci, odvolejte Pavla, vyzývá Trikolora

Fialova vláda podle ní podporuje válku za každou cenu a navíc rozbíjí i Visegrádskou čtyřku. »Visegrád se nelíbil Bruselu, protože se stavěl společně proti masové imigraci, proti diktátu Bruselu a proti neomarxismu a byl významnou silou odporu. Proto se ho EU a unijní kolaboranti snaží zničit. Státy V4+, pokud budou chtít přežít, si k sobě cestu znovu najdou. A TRIKOLORA/SPD pro to vždy udělá maximum. Slováci jsou naši nejbližší přátelé,« dodává se ve stanovisku.

Právě po boku SPD půjde Trikolora do červnových voleb do Evropského parlamentu. Jedničkou na kandidátce bude bývalý europoslanec za Svobodné Petr Mach, dvojkou exministr zdravotnictví a europoslanec SPD Ivan David, trojkou pak šéfka Trikolory Majerová.

(pk)

GRAFIKA – volimtrikoloru.cz

Související články

1 KOMENTÁŘ

 1. Osobou, která Fialu řídí by mohl být jeho PORADCE(?) TOMÁŠ POJAR. Otec Tomáše Pojara byl ředitelem Vzdělávacího a kulturního centra Židovského muzea a vyslancem ČSSR a později ČR v Izraeli .
  ——
  Tomáš Pojar je PORADCEM Fialy pro národní bezpečnost a od r. 2022 jeho vyjednávačem pro evropské záležitosti .2014-22 2014-2014 – 2022 prorektorem Cevro Institutu.
  –Kritizoval T.Petříčka, Zaorálka Schwarcenberga za prohlášení z . z (5/2020) ve kterém odsoudili budování židovských osad které Izrael od roku 1967 vybudoval na okupovaném Západním břehu
  Jordánu
  –1905-2005 byl v organizaci Člověk v tísni, později byl ředitelem této organizace – do r.2005
  –2010-2022 vyslancem ČR v Izraeli
  ———————————————————
  Během upalování a ubíjení ukrajinských policistů vařili někteří příslušníci organizaace Člověk v tísni těm kdo prováděli Majdan.
  Předávali jim peníze a po Majdanu zajistili dopravu některých Majdančíků do Prahy.
  ———————————————————-
  Tomáš Pojar absolvoval školu v Izraeli. Vystudoval politologii na Fakultě sociálních věd Univerzity
  . Byl na nějaké škole v
  USA.

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy