Trikolora odmítá navyšování tzv. koncesionářských poplatků

Politická strana Trikolora zásadně odmítá jakékoli navyšování tzv. koncesionářských poplatků, jak navrhuje Fialova vláda, stejně jako jejich pravidelnou valorizaci.

»Veřejnoprávní média, která ve svém zpravodajství a publicistice, ale nejenom tam, neslouží rovnoprávně všem názorovým proudům a občanům všech politických názorů, ale fungují pouze jako zesilovač zdegenerované liberální demokracie a škodlivých progresivistických ideologií, si v žádném případě jakékoli navýšení nezaslouží,« uvedla ve svém stanovisku neparlamentní Trikolora, která kandiduje v nadcházejícíh volbách do Evropského parlamentu po boku SPD Tomia Okamury. 

»Trikolora nepovažuje existenci veřejnoprávních médií za nějakou neměnnou danost, ale když už existují, je naprosto nezbytné, aby spravedlivě sloužila CELÉMU názorovému spektru. Rovněž jejich financování prostřednictvím televizních a rozhlasových poplatků, což není nic jiného než další daň uvalená na občany, je překonaným reliktem z minulého století. Současný trend je, že řada zemí tento systém opouští. Fialova vláda dělá přesný opak,« konstatovala předsedkyně Trikolory Zuzana Majerová.

»Svět elektronických médií se totiž v posledních desetiletích dramaticky změnil. Jak co do technologií, tak co do množství programů. Způsob financování České televize a Českého rozhlasu je ale stejný jako v první polovině 20. století. Za Trikoloru říkám, že nazrál čas ke změně, ne k betonování překonaného systému, který navíc nefunguje tak, jak podle zákona má. Zároveň je třeba provést revizi mediální veřejné služby, jak co do rozsahu, tak co do obsahu. Pokud se to nestane, pak nezbývá než veřejnoprávní televizi a rozhlas zrušit, neboť páchají více škody než užitku. Ostatně žádné veřejnoprávní noviny také nemáme,« dodala Majerová.

(pk)

FOTO – volimtrikoloru.cz

Související články

1 KOMENTÁŘ

  1. Česká televize neslouží lidem, kteří si ji platí. Slouží zfašizované vládě, která ČT používá pro své potřeby, které jdou proti lidem v ČR.
    Fiala a Rychetského Pětikoalice a Pavel ve zločinném spolčení s Baxovým Ústavním soudem okradli v roce 2024 české důchodce, s tím, že toto okrádání důchodců bude bezostyšně pokračovat napořád do budoucna v dalších letech.
    Buržoazie umí jen krást a parazitovat na cizí poctivé práci lidí. Nakradené peníze používá zlodějská buržoazie pro své účely, které jsou absolutně vzdálené zájmům pracujících, kteří tyto hodnoty svou prací vytvořili. Na řadě k okradení jsou další skupiny českého obyvatelstva.

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy