Suverénně nejčtenější na sociálních sítích je PRO. Vládní strany propadly

Nejsledovanější příspěvky na sociálních sítí ze všech tuzemských politických subjektů měla za měsíc duben strana Právo Respekt Odbornost (PRO). Na druhém místě se podle údajů influencer.cz umístila parlametní SPD Tomia Okamury a na třetím pak Přísaha bývalého elitního policisty Roberta Šlachty.

»Vypadá to, že my v PRO píšeme s přehledem nejzajímavější příspěvky na sociální sítě ze všech politických stran,« poznamenal s úsměvem na rtech předseda PRO a vedoucí kandidát pro nadcházející volby do Evropského parlamentu Jindřich Rajchl. Poděkoval všem příznivcům a vyzval je, aby dále sdíleli videa a komentáře.

Podle influencer.cz, který zkoumá průměrný počet zhlédnutí jednoho příspěvku v absolutních hodnotách, zvítězilo PRO s velkým náskokem. Jeden příspěvek Rajchlovy strany vidělo v průměu 2984 lidí, zatímco u druhého SPD je to »jen« 1864 a u třetí Přísahy pak 1670. Pomyslnou »bramborou« medaili v dubnové sledovanosti bere KDU-ČSL (1540), pátí jsou poněkud překvapivě komunisté (1497). Ti porazili i Piráty, u nichž by se dala očekávat na sociálních sítích jasná převaha. Podle influencer.cz jsou ale ve čtvrtém měsíci roku 2024 až šestí s průměrným počtem zhlédnutí jednoho příspěvku 1425. I tak mají nejvyšší sledovanost ze všech stran vládnoucí pětikoalice.

Statistika může být zajímavá i s ohledem na blížící se volby do Evropského parlamentu. Ty se konají 7. a 8. června. Češi v nich vyberou 21 europoslanců, na výběr budou mít 30 kandidátních listin. Hlasování se zúčastní všechny sněmovní strany a hnutí, jen Piráti a opoziční ANO kandidují samostatně. Vládní ODS, KDU-ČSL a TOP 09 usilují o hlasy voličů stejně jako při posledních sněmovních volbách v koalici SPOLU, koalici Starostové a osobnosti pro Evropu vytvořila hnutí STAN a SLK. Opoziční SPD sestavilo společnou kandidátku s neparlamentní Trikolorou. Strana Právo Respekt Odbornost kandiduje pod názvem PRO – Jindřicha Rajchla.

Vítězství bude obhajovat ANO, které před pěti lety obsadilo šest křesel. ODS obhajuje čtyři mandáty, Piráti tři stejně jako někdejší koalice STAN a TOP 09. SPD a KDU-ČSL mají po dvou europoslancích, komunisté jednoho.

(pk)

GRAFIKA – influencer.cz

Související články

5 KOMENTÁŘŮ

    • skoro to vypadá, že si v PRO dělají čárky… Asi to neumím, ale zkoušel sem najít jiné informace než jen dvě věty a obrázek na fb – marně… Ani na influencer.cz

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy