Home Domácí Trikolora: Učitelka Bednářová je obětí politické a justiční zvůle

Trikolora: Učitelka Bednářová je obětí politické a justiční zvůle

Učitelka Martina Bednářová je obětí justiční a politické zvůle. V dnešní tiskové zprávě to uvedla politická strana Trikolora. Její předsedkyně Zuzana Majerová zveřejnila společný snímek s vyhozenou kantorkou a vyjádřila jí podporu.

Bednářová v týdnu prohrála pracovněprávní spor se Základní školou Na Dlouhém lánu, která jí dala výpověď po jejím údajném »zpochybňování ruských válečných zločinů před žáky«. Platnost výpovědi pravomocně potvrdil pražský městský soud. Obvodní soud ji původně osvobodil s odkazem na svobodu projevu, odvolací senát ale trestní kauzu v říjnu vrátil k dalšímu dokazování. Žákům mimo jiné tvrdila, že v Kyjevě se nic neděje. Když namítali, že ve zprávách České televize viděli hořící město, řekla jim, že veřejnoprávní televize je zaujatá. Uváděla také, že ukrajinské nacistické skupiny na Donbase od roku 2014 systematicky likvidovaly Rusy včetně dětí například tím, že je upalovaly a stahovaly zaživa z kůže. 

»Nazývejme věci pravými jmény. Rozsudek senátu Městského soudu v Praze v čele s JUDr. Jitkou Denemarkovou, který potvrdil vyhazov učitelky z Prahy 6 Martiny Bednářové z práce, není rozsudkem nezávislé justice, nýbrž naprosto ostudným aktem politické a justiční zvůle. Čtyřiatřicet let po listopadu 1989 jsme už zase svědky toho, že justice na politickou objednávku likviduje vybrané osoby,« uvedla Trikolora v dnešním stanovisku.

»Žádné argumenty a důkazy exemplárně likvidované Martiny Bednářové nejsou připuštěny, je vyhlášen předem připravený verdikt, který jde na ruku současné politické vrchnosti. Úplně stejně to dělala služebná justice v časech komunistické totality. Martina Bednářová není v tomto smyslu ani první a bohužel ani poslední. Trend nastoupený za Fialovy vlády je nebezpečím pro celou společnost. Trikolora protestuje a zároveň varuje a vybízí veřejnost, aby se tomuto nebezpečnému trendu aktivně postavila. Dřív než bude pozdě,« dodala ve stanovisku strana předsedkyně Majerové.

(pk)

FOTO – volimtrikoloru.cz

2 KOMENTÁŘE

  1. Fialův režim omezuje lidská práva. Orwell geniálně předpověděl budoucnost, lež je teď pravda a pravda je lež.

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here