Trikolora varuje před militaristickou politikou prezidenta Pavla

Když předsedkyně Trikolory Zuzana Majerová varovala před volbou Petra Pavla prezidentem republiky, a to pro jeho militaristické a válečnické výroky, poslanec Petr Letocha (STAN) na ni podal trestní oznámení. Majerová následně čelila šetření kriminální policie. »To vše v roce 2023 a v zemi, kde je ústavně zaručena svoboda projevu. Až k takovému totalitnímu dnu se naše země propadla za vlády Petra Fialy a jeho pětikoalice. Zda a jak policie své šetření uzavřela, dodnes nevíme,« uvádí se v aktuální tiskové zprávě politické strany Trikolora, kterou má iportaL24.cz k dispozici.

»Po roce Petra Pavla v úřadu prezidenta republiky už ale víme, že Majerová se nemýlila. Naposledy se Pavlova ochota zavléci naši zemi do války projevila během návštěvy francouzského prezidenta Macrona. Jeho výrok: ‚Jsem pro to, abychom hledali nové způsoby včetně pokračující diskuse o možné přítomnosti na Ukrajině,‘ nelze interpretovat jinak, než jako sondáž, respektive přípravu k vyslání našich vojáků na území Ukrajiny,« pokračuje tisková zpráva Trikolory.

Trikolora varuje před »nezodpovědnou militaristickou politikou Petra Pavla a dalších našich i unijních politiků, jež může Evropu i svět zavléci do třetí světové války«. »Tyto politiky je potřeba odstavit od moci dříve, než kvůli jejich neschopnosti a neochotě řešit mezinárodní spory diplomatickou cestou zemřou další tisíce lidí. První příležitost se nabízí v červnových volbách do Evropského parlamentu. Přijďte podpořit koalici SPD a Trikolora! Přijďte podpořit mírové řešení!« dodává se v tiskové zprávě.

Trikolora získala v posledních parlamentních volbách 2,76 procenta. Po jejím boku šli v roce 2021 i Svobodní a Soukromníci. V následných komunálních volbách bylo jejím nejčastějším partnerem hnutí SPD, s nímž nedávno uzavřela dohodu o společném postupu pro volby do Evropského parlamentu. Předsedkyně Majerová má být na kandidátce číslem tři.

(pk)

FOTO – volimtrikoloru.cz

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy