Ministerstvo zahraničí vyšle do Řecka kvůli evakuaci speciální tým

Ministerstvo zahraničí vyšle do Řecka dva členy speciálního konzulárního týmu, kteří budou asistovat českých turistům. Stovky Čechů musely být evakuovány kvůli požárům na ostrově Rhodos.

»O situaci jsem informoval premiéra a ostatní členy vlády, v kontaktu jsme také s německými kolegy kvůli případné evakuaci českých občanů,« napsal na Twitteru ministr Jan Lipavský. Podle odhadů ministerstva zahraničí je na ostrově nyní asi 4000 až 5000 českých turistů. Velké části se ale evakuace netýká, jsou v oblastech, které požáry neohrožují.

Některé cestovní kanceláře dnes uvedly, že ruší cesty do oblastí Rhodosu zasažených požáry. Zákazníkům, kteří měli odletět dnes ráno, v sobotu nabídly bezplatné storno nebo změnu na jiný zájezd. Klienty, kteří byli v sobotu na Rhodosu evakuováni a dnes měli odletět, se podařilo dostat do Česka, řekl ČTK zástupce cestovní kanceláře EXIM Tours Petr Kostka.

Turisté, kteří pobývají na řeckém ostrově Rhodos, se mohou obracet na nouzovou linku českého velvyslanectví v Athénách. Telefonní číslo je +30 694 4733 769. Na Twitteru o tom dnes informovalo ministerstvo zahraničí. Podle ministra je situace na místě komplikovaná, elektrické i mobilní sítě mají výpadky. Na sociálních sítích si stěžují i turisté.

Nouzová linka českého velvyslanectví funguje nepřetržitě. Lidé se mohou obracet také na linky řeckého ministerstva zahraničí, které fungují v angličtině. Čísla na ně jsou +30 210 368 1730, +30 210 368 1259 a +30 210 368 1350.

Kvůli požárům na ostrově Rhodos musely být evakuovány tisíce turistů. Dotklo se to i stovek Čechů. Lipavský v sobotu večer informoval, že ministerstvo dnes chystá videokonferenci s cestovními kancelářemi, na které se domluví na dalším postupu. »Naším cílem je dostat všechny české občany do bezpečí,« napsal na Twitteru.

Na situaci si na sociálních sítích stěžují také turisté. Někteří uvádějí, že mají v nejbližších dnech odletět z Česka na dovolenou na Rhodos a cestovní kanceláře jim tvrdí, že zájezd zrušen nebude.

(čtk)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy