Týden poznamená oblačnost provázená deštěm

Tento týden bude v Česku převážně oblačný, provázený deštěm či přeháňkami. Nejvyšší denní teploty vystoupají na 20 až 25 stupňů Celsia, v polovině týdne se přechodně mírně ochladí. Vyplývá to z týdenní předpovědi na webu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Dnešek bude ještě převážně polojasný. Při přechodně zvětšené oblačnosti lze ojediněle očekávat přeháňky nebo bouřky. Nejvyšší denní teploty budou nejčastěji mezi 21 až 25 stupni Celsia.

V úterý se bude od jihu postupně zatahovat, na většině území s deštěm nebo přeháňkami, místy i bouřkami. Ojediněle meteorologové předpokládají i vydatné srážky. Nejvyšší denní teploty mezi 19 až 23 stupni, v Čechách a na severovýchodě ojediněle až 25 stupni Celsia.

Středa přinese mírné ochlazení s denními maximy mezi 17 a 21 stupni. Obloha bude většinou zatažená, provázená deštěm či přeháňkami.

Oblačno, místy s přeháňkami nebo bouřkami má být i ve druhé polovině týdne. Teploty se ale budou postupně zvyšovat a o víkendu by odpolední maxima mohla opět atakovat hranici letního dne, tedy 25 stupňů Celsia.

(čtk)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy