V Česku budou do večera místy silné bouřky, riziko požáru už nikde nehrozí

V celé České republice se budou do dnešního večera ojediněle vyskytovat silné bouřky doprovázené větrem, přívalovými srážkami, případně krupobitím. S ohledem na deštivé počasí tak po několika týdnech už není v žádném kraji riziko vzniku a šíření požárů, tedy ani na Vysočině a jižní Moravě, kde dosud hrozilo. Vyplynulo to z informací Českého hydrometeorologickému ústavu (ČHMÚ).

Bouřky už v sobotu a dnes znovu komplikovaly dopravu na železnici, na několika místech o víkendu stromy po bouřce popadaly na koleje nebo na trolejové vedení.

Podle meteorologů může při dnešních silných bouřkách napršet kolem 30 milimetrů a nárazy větru mohou dosahovat rychlosti kolem 70 kilometrů v hodině. Bouřky mají později večer od západu ustávat. Upozornění ČHMÚ před silnými bouřkami platí pro celé území republiky do 22.00.

»Vzhledem k dostatečnému úhrnu srážek a vlhkému počasí rušíme výstrahu před rizikem vzniku a šíření požárů, která byla v platnosti pro část Vysočiny a jižní Moravy,« doplnili meteorologové, kteří upozornění na nebezpečí požárů v zemi poprvé zveřejnili kvůli přetrvávajícímu suchu a horku před několika týdny.

(čtk)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy