V pátek bude k ránu mrznout, v neděli se teploty vyšplhají ke 14 stupňům

V pátek k ránu mohou teploty klesnout hlavně v Čechách až k minus pěti stupňům, ale o víkendu budou stoupat. V pátek ještě nepřekročí deset stupňů, v sobotu budou maxima kolem 12 stupňů a v neděli ukáže teploměr až 14 stupňů Celsia. Z obou víkendových dnů se víc slunce ukáže podle aktuální předpovědi počasí v sobotu.

»Pozor na mrazivé teploty v noci na pátek, které zejména v Čechách poklesnou na minus jeden až minus pět stupňů Celsia, při nízké oblačnosti zejména na Moravě bude ale kolem plus dva stupně Celsia,« uvedli dnes meteorologové na síti X.

Pátek zatím slibuje jasnou až skoro jasnou oblohu a nejvyšší denní teploty šest až deset stupňů. Slunečné má většinou vydržet i v sobotu, ojediněle se ale může objevit mrholí a na horách i slabé sněžení. Noční teploty klesnou na plus tři až minus jeden stupeň Celsia, při slabším větru až minus čtyři stupně. Odpoledne teploty vystoupají na 8 až 12 stupňů.

V neděli bude obloha víc zatažená, může pršet. K ránu už nemá příliš mrznout, jen na jihozápadě a západě se mohou teploty dostat k nule. Přes den bude deset až 14 stupňů. Po víkendu se má začít znovu mírně ochlazovat a má víc pršet. Podle meteorologů i přes mírné ochlazení pokračuje nadprůměrně teplé období končící astronomické zimy.

(čtk)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy