V sobotu může být až 18 stupňů, v neděli se ochladí k deseti stupňům

V Česku v sobotu teploty vystoupají až k 18 stupňům Celsia, v neděli se ochladí a teploty spadnou pod deset stupňů. Objeví se také přeháňky, mohou být i sněhové, vyplývá z týdenní předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Dnes meteorologové očekávají maximální teploty mezi 12 a 16 stupni Celsia, v Čechách se teplota ojediněle dostane až k 17 stupňům. Na obloze bude už víc oblačnosti a odpoledne dorazí od západu do Čech místy přeháňky, není vyloučená ani bouřka. Na Moravě a ve Slezsku by se srážky mohly objevit až večer, podle meteorologů budou ale spíše ojedinělé. V pátek bude pršet jen výjimečně a teploty budou podobné jako dnes.

»V sobotu bude přes naše území k východu postupovat zvlněná studená fronta. Za ní k nám od severozápadu začne po zadní straně tlakové níže nad jižní Skandinávií proudit studený vzduch,« uvedl ČHMÚ.

Nejvyšší denní teploty se v sobotu budou pohybovat mezi 14 až 18 stupni Celsia, na západě kolem 13 stupňů. Zpočátku bude polojasno až oblačno, odpoledne a večer se od západu začne zatahovat a občas se objeví déšť nebo přeháňky, ojediněle i bouřky. V Čechách nad 700 metrů nad mořem může i sněžit.

V neděli očekávají meteorologové srážky smíšené nebo sněhové už v polohách nad 600 metrů nad mořem. Maximální teploty přes den se dostanou na šest až deset stupňů Celsia, nejnižší noční by měly zůstat nad nulou.

(čtk)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy