V týdnu se mírně ochladí, nejvyšší teploty budou okolo 10 stupňů, na horách má sněžit

Po mimořádně teplém začátku března se během tohoto týdne mírně ochladí, na horách má sněžit. Ještě dnes teploměr ukáže zejména na Moravě a ve Slezsku i 16 stupňů Celsia. V dalších dnech se budou odpolední maxima pohybovat většinou okolo deseti stupňů, v noci a k ránu teploty mohou klesnout k bodu mrazu. Bude oblačno nebo polojasno, někde se objeví mlhy. Vyplývá to z aktuální týdenní předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

»Nový týden začne velmi vysokými teplotami, které budou šplhat až k 16 stupňům Celsia, jen v místech, kde se déle udrží mlhy nebo nízká oblačnost, budou teploty kolem devíti stupňů…. Od úterý čekáme pozvolné ochlazování, i když maximální teploty zůstanou pořád nad dlouhodobými průměry pro toto období,« uvedli ráno na síti X meteorologové

Dnes bude většinou polojasno, ojediněle se hlavně na severu a severovýchodě objeví přeháňky nebo slabý déšť. Teploty v noci se pohybovaly od osmi do čtyř stupňů nad nulou, při malé oblačnosti a uklidnění větru na některých místech klesly k nule. Nejvyšší denní teploty vystoupají na 12 až 16 stupňů. Tam, kde vydrží dlouho mlha nebo nízká oblačnost, nepřekročí deset stupňů Celsia.

V úterý očekávají meteorologové převážně oblačnou oblohu, postupně na celé území dorazí přeháňky, ve vyšších polohách smíšené nebo sněhové. Odpolední teploty budou nižší než dnes, od šesti do deseti stupňů, na jižní Moravě ještě až 13 stupňů.

Také ve středu a čtvrtek se čekají občasné přeháňky, na horách má znovu sněžit, nejvyšší teploty budou okolo deseti stupňů, v noci může mrznout. V pátek předpokládá předpověď jasno až polojasno, ojediněle se objeví mlhy. Páteční ráno bude zřejmě nejchladnější v tomto týdnu, teploty klesnou až k minus čtyřem stupňům Celsia. I o víkendu může v noci mrznout, přes den se budou teploty pohybovat v průměru kolem deseti stupňů Celsia.

(čtk)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy