ROZUMNÉ PONDĚLÍ PETRA HANNIGA: Zaslepenost davu vždy dovede uzurpátory k vítězství

Byl jsem v sobotu 2. 3. v Táboře na akci věnované 10. výročí začátku vysílání Svobodného vysílače. Klobouk dolů před odvahou a námahou, která těm, kteří se podílí na realizaci toho, aby se k lidem dostávaly i jiné verze popisu událostí ve světě i doma, než ty, které jsou všeobecně hlásané ve velkých médiích, neboli, jak se dnes obvykle říká, těch korporátních.

Symbolické bylo, že se setkání konalo ve městě husitů, kteří se postavili sami proti křižácké přesile tehdejšího západního světa. Uvědomil jsem si, že se ani po šesti stech letech téměř nic nezměnilo. Husitské hnutí, naprosto ojedinělé v celém evropském kontextu, porazila vnitřní rozhádanost. Místo, aby se jednotlivé odnože hnutí snažily o spolupráci, tak řevnivost mezi nimi vyústila až k bitvě u Lipan a k trpké porážce, na které se vůbec nemusely podílet žádné vnější síly. Češi si ji způsobili sami.

A tak si tu žijeme celých šest set let. Polák Polákovi, Slovák Slovákovi v cizině vždy pomůže, ne tak ovšem Čech Čechovi.

Dovolte mi krátký popis části akce, které jsem se zúčastnil. Měla začít ve 13 hodin, začala krátce po hodině 14. Tudíž, jelikož jsem měl jiný program, jsem zažil pouze vystoupení pana Norberta Lichtnera ze slovenského vysílače InfoVojna. Pan Noro, jak jej oslovoval moderátor akce Pavel Hlávka z Plzně, nás svou nezaměnitelnou nádhernou barvou hlasu upozorňoval na to, abychom nebyli příliš oslněni staronovým slovenským premiérem Robertem Ficem, neboť to byl právě on, kdo v době svého minulého vládnutí vedl nejtužší boje za omezení svobody slova a policie v té době vlastně zamezila vznik svobodné televize.

Takže není všechno růžové, jak to na první pohled vypadá. To by si měli uvědomit všichni, kteří nabádají, aby z důvodů obavy před propadem hlasů lidé volili jenom ty strany, které mají, dle neustále omílaných volebních preferencí, šanci na úspěch, bez ohledu na to, že třeba europoslankyně za ANO Dita Charamzová hlasovala v Europarlamentu proti zájmům českých občanů a o komisařce Věře Jourové, nominované hnutím ANO, snad není ani nutné cokoliv psát. Ano, dáte-li hlas hnutí ANO, váš hlas skutečně nepropadne.

I když budete volit SPD, tak váš hlas také nepropadne. Ovšem, myslíte si, že za tři volební období (1x Úsvit a 2x SPD) se SPD podařilo cokoliv pro české občany prosadit?

Lidé, kteří hlasují podle těchto návodů, si pod sebou řežou větev. Zkuste příště hlasovat podle jednoduchého vzorce, těm, kteří vystupují často v korporátních televizích, včetně vlastně americké CNN Prima News, svůj hlas nevěnujte. Zkuste »nová košťata«, ty vždy lépe metou.

Zásluhou je však to, že lidé alespoň k volbám přijdou a nepřenechají rozhodovací pravomoci těm, jejichž voliči jsou vždy spolehliví, to jest voličům SPOLU a hlavně jejich, na první pohled nejslabšímu článku, KDU-ČSL, který ovšem ve formátu celostátní kandidátní listiny, dle mého soudu, vytlačí i preferované kandidáty ODS. Těch 8 % procent katolíků, jejichž převážná většina žije na Moravě, bude ovšem velkou silou. Však si to ODS uvědomila a vyřadila z 25. místa kandidátní listiny jednoho z bratrů Okamurových.

Vraťme se k sobotní akci Svobodného vysílače. Pozdravil jsem účastníky krátkou vtipnou větou: »Cestou do Tábora jsem si všiml billboardů týkajících se úroků v jedné z českých bank: 6 % dokud to jde. Vysílejte svobodně, dokud to jde«. Pavel Hlávka, moderátor odpoledne s díky kvitoval můj neobvykle krátký příspěvek. Načež jsem dodal, že Pavel byl kdysi dávno kandidátem Strany zdravého rozumu. A on odvětil: »To jsem ještě věřil, že volby mohou něco změnit.« Já jsem se opět obrátil k plnému sálu a vyzval jsem lid, ať rozhodně přijdou k volbám a volí kohokoliv podle svých vlastních preferencí a ne preferencí vnucovaných jim oficiálními médii. Z pozadí sálu mne přerušilo několik hlasitých ženských hlasů: »Ne, k volbám nemá cenu chodit.« A ty hlasy podpořil hlavní moderátor Hlávka. Už jsem neměl čas ani sílu přesvědčovat tyto lidi, že tím vyklidí pole pro Piráty, STAN a SPOLU.

Chtěl jsem dodat takový příběh, který se stal Kosovské Mitrovici, městu na severu Kosova, kde žije 95% srbská menšina. Nějaký tamní Pavel Hlávka přesvědčoval lidi, aby bojkotovali volby, což se stalo. Zvítězil, v pravoslavném městě, muslimský Albánec, kterému stačilo pouhých 5 % k vítězství. Když potom začal realizovat svůj volební program, tak se oni bojkotující divili, a chtěli, aby se volby opakovali. Bylo jim však řečeno, ať si počkají další čtyři roky na nové volby. To je naprosto signifikantní důsledek bojkotu voleb.

Vím, že psát o volbách, když nám hrozí jaderné inferno ústící v zánik světa, se zdá být malicherným počinem. Ale řekněte mi, co můžeme dělat my, bezvýznamní, proti šílenství politiků velkých a menších mocností, a hlavně těch neviditelných vládců za nimi stojících? Nic. Můžeme však alespoň ovlivnit to, že v parlamentu EU bude napříště méně šílenců, než je tam teď. Ovšem vyzývat lidi, aby nechodili k volbám, je přímé nabádání k zaslepenosti, která vyhovuje těm, kteří se na lidi nikdy ohlížet nebudou.

Petr Hannig, předseda strany Rozumní v Alianci za nezávislost ČR

Související články

14 KOMENTÁŘŮ

 1. P.Hanning,kdyby jste měl moc změnit režim na co by jste ho změnil z nynějšího kapitalismu bez přivlastkú rozumej bez skrupulí.

  Vzniká totiž vzorový Program Národních Zájmu a potřeb a je otevřen pro všechny členy SV tj Společnosti Volicu.
  Co vy na to,rozuměl jste otázce a když ne mužete se samozřejmě dále zeptat a to ve svém zájmu jako volič.Prvnim postulátem programu PNZ je prosazovani Změny režimu.

 2. Nemohu s vámi souhlasit, to vy předsedové opozičních stran jste zaslepení, jinak by jste pochopili, že bojkot voleb občany je zoufalý krok, ke kterému je tlačíte vy předsedové stran, kteří si jen přihřívají polívčičku na současné katastrofální situaci naší země a doufají, že tato destrukce je dostane ke korytům. Já vím budete opět tvrdit, že vy se spojit chcete, vy přece máte ANS (jiní SPDxTrikolora, STAČILO, spojenou Levici atd.)a všichni se mají připojit k vám, ale dobře víte, že to je nereálné, spojení by bylo možné jedině v celku , který by nebyl vytvořen žádnou z politických sil, ale vytvořili ho všichni společně, pak by nikdo nemohl profitovat na tom, že právě on zajistil spojení a tedy je „lepší“ než druzí. Viděl by jste naopak, že pokud by bylo takové spojení vytvořeno, tak by šel k volbám celý národ, ale to vy by jste se třásli jeden předseda před druhým, zda vás nakonec nevyšoupne jiný předseda. Pokud by vám všem byl přednější osud vlasti před osudem vaší politické kariéry, tak by vám i toto bylo jedno, hlavně, že zvítězí vlast.
  Takto občané vč. mě budou raději bojkotovat volby, než by hráli vaše politické hry v době pro naši vlast nejtěžší, ať raději spadne naše zem až na dno, pak pochopíte i vy a budeme se moci ode dna odrazit (pokud to bude ještě možné a nebudem utopeni ve světě s globální vládou).
  TAKŽE NESVÁDĚJTE NIC NA OBČANY, ALE NA SEBE , TEDY NA VŠECHNY PŘEDSEDY POLITICKÝCH STRAN, KTEŘÍ KDYBY CHTĚLI, TAK TUTO VLÁDU JIŽ DÁVNO SVRHLI, DEMONSTRACE Z 3.9.2022 JE TOHO DŮKAZEM !!!

  • Máte absolutní pravdu. Pan Hannig má talent si vybrat vždy nevolitelné uskupení doufaje, že ho jeho příznivci vykroužkují. Takže ve volbách do EU bude opět propadák. 🙁

 3. Věřím tomu, že lidé k volbám půjdou, a že budou volit rozumně. Kdo se nechová rozumně, ale pouze ziskuchtivě, to jsou pidistrany nemající šanci na volební úspěch ale touží jen po penězích za hlas, který dostanou od státu při výsledku nad 1,5 %. Aby vám do strany nenalezly Jourové, to neovlivníte. A už vůbec ne, aby vám tam nenalezli lidovci, byť třeba jen jako donašeči.

  • To myslíte třeba i KSČM, která může dostat pouhých 4,5% a její hlasy propadnou? To si myslíte, že je třeba volit pouze ANO či SPD?

   • KSČM jsem neměl na mysli. Jejích 4,5% je žalostných a pokud se nedostane nad 5 procent, volby pro opozici, tedy i pro ANO a pro SPD opět dopadnou špatně.
    Jsou to ode mne jen kupecké počty, politice nerozumím. Jen stále zřetelněji vidím potvrzování tvrzení (snad V.I.Lenina?), že parlamentní demokracie není cestou k osvobození pracujících od svých vykořisťovatelů. A to přesto, že tyto pojmy asi neoznačují úplně přesně to, co před sto lety.
    Mám-li být upřímný, tak ač nerad, musím říci, že ač jsem rozhodně proti politice NATO i EU, Babišovi důvěřuji více, než paní Konečné. Babiš má již zkušenost s vládnutím, a to v nelehké době. A mé nároky díky událostem posledních dvou let značně poklesly – nechť jsou vítězem voleb i mí názoroví odpůrci, jen už ne současní váleční štváči!

    • Babiš mluví něco a jeho europoslanci hlasují vždy pro pravý opak toho, co zde Babiš hlásá. Ale bohužel i Kateřina Konečná něco zde hlásá a hlasuje v EU opačně. Ostatně je ve frakci, která je nejdivočejší v těch hloupostech , které nám předepisuje EU. Podívejte se na hlasování. Jedině poctivě tak, jak mluví hlasoval vždy generál Hynek Blaško.

   • ANO je béčko Slepence a nejspíš půjdou do koalice.
    Největší a nejlepší zkušenosti s vládnutím mají právě komunisté, a to v podmínkách blokády a studené války.

    • To ale platí o komunistech, kteří v buržoazním Československu vyhráli volby až po druhé světové válce, proto, že v ní byli poraženi nacističtí okupanti zásluhou Sovětského svazu vedeného komunistickou stranou. Jejich někteří představitelé leží na Olšanech ve společném hrobě a nejsem si jist, zda se jim tam vedení KSČM vůbec odvážilo někdy dát aspoň kytku (doufám, že ano). Studenou válku prohráli jiní komunisté – v Moskvě volbou Gorbačova.
     V každém případě je KSČM programově levicovou stranou, asi jedinou, a pokud se nedostane do sněmovny v nejbližších volbách, tak to bude zase až po další světové válce.

    • Máte naprostou pravdu. Viz Vrbětice. Už jsou s ODS domluvení. A když ODS nevyhraje, tak STAN. I když si jdou proti sobě na kordy, tak voličům vysvětlí, že to je nezbytnost.

 4. Kosovská Mitrovica, to je jiný případ než Česká republika. Fialovu vládu si, bohužel, zvolili zdejší občané v celkem svobodných volbách. Naopak režim v Kosovu (nebo třeba v Kyjevě) je nelegitimní, dosazený násilím zvnějšku, nemá co pořádat nějaké volby. Tam je bojkot zcela namístě. Účastí v těchto „volbách“ by občané režim akorát legitimizovali.

  • O.K tak to tedy neligitimizovali a čtyři roky tam budou etničtí pravoslavní Srbové vytlačováni 5% menšinou muslimských Albánců. Já vím, že to myslíte dobře, ale důležitá je praxe. Za ty čtyři roky svým protestem a neligitimizováním voleb už bude různými přesídlovacími metodami už ta muslimská menšina třeba paritní 50 na 50. Je potřeba věci řešit s rozumem.

   • Proamerický režim ovládá Kosovo, pro jeho etnické čištění nepotřebuje vládnout v každé obci. Srbové by měli bojkovat okupační úřady, vytvořit paralelní svobodný stát se vším všudy. Tohleto ustupování agresorovi krok za krokem a snižování nároků k ničemu dobrému nepovede.

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy