Home Domácí Víkend bude mrazivý a plný sněhu, v sobotu může nasněžit i přes...

Víkend bude mrazivý a plný sněhu, v sobotu může nasněžit i přes 20 cm

ILUSTRAČNÍ FOTO - pixabay

Česko čeká mrazivý víkend plný sněhu. Za sobotu by mohlo na mnoha místech napadnout i přes 20 centimetrů sněhu. Na četných místech se budou vytvářet sněhové jazyky, místy i závěje. I přes den teploty o víkendu nevystoupají nad nula stupňů Celsia, v noci se dostanou až k minus devíti stupňům Celsia. Vyplývá to z týdenní předpovědi počasí Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) a informací meteorologů na Facebooku.

»Zejména v sobotu nás čeká trvalejší a vydatnější sněžení, v pátek se na jihu a jihovýchodě vyskytne i déšť, zpočátku i mrznoucí. Nejistota v množství napadnutého sněhu je velká. Do nedělního rána může napadnout na mnoha místech našeho území i přes 20 cm sněhu,« uvedli meteorologové.

Dnes bude oblačno až zataženo, místy se objeví slabé sněžení nebo sněhové přeháňky. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat od minus tří do plus jednoho stupně Celsia, v 1000 metrech na horách bude kolem minus čtyř stupňů.

Zataženo očekávají meteorologové i v pátek, odpoledne a večer začne postupně od jihozápadu na celém území sněžit, na jihu a jihovýchodě se místy objeví i srážky dešťové nebo mrznoucí. V noci teploty klesnou na minus dva až minus šest stupňů, přes den bude od minus dvou do plus dvou stupňů Celsia.

V sobotu zasáhne Česko trvalé a vydatné sněžení, částečné ubývání srážek a oblačnosti předpokládá ČHMÚ večer. Nejnižší noční teploty dosáhnou minus jeden až minus pěti stupňů Celsia, denní budou v rozmezí minus čtyři až nula stupňů Celsia. V noci na neděli se ochladí, noční teploty klesnou až k minus devíti, přes den se opět nepřehoupnou přes nulu.

(čtk)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here