Home Domácí »Vláda na kritiku neslyší!« KSČM plně podporuje protesty zemědělců

»Vláda na kritiku neslyší!« KSČM plně podporuje protesty zemědělců

KSČM plně podporuje chystané protesty zemědělců plánované na pondělí 19. února 2024. Strana předsedkyně Kateřiny Konečné to uvedla v aktuálním stanovisku na svých webových stránkách.

KSČM dlouhodobě poukazuje na neutěšený stav českého zemědělství, nekompetentnost současné vlády, nemravné marže obchodníků a nereálnost tzv. Green Dealu, který žene Českou republiku a další země EU do hospodářské katastrofy a stupňujících se sociálních bouří.

»I tato vláda, obdobně jako vlády minulé, provádí politiku, která směřuje k likvidaci českého průmyslu a zemědělství. Bohužel na kritiku těchto věcí neslyší a dál bezohledně a plánovitě vede hospodářství České republiky k plné podřízenosti a závislosti na zahraničních dovozech. Za této situaci vítáme, že čeští zemědělci se nechali inspirovat svými zahraničními kolegy a chtějí dát vládě jasně a nekompromisně najevo svou nespokojenost se současným stavem a dalším směřováním České republiky,« uvádí se ve stanovisku.

Podle KSČM je potřeba říci »jasné a důrazné NE nejen vyděračským obchodním praktikám, Green Dealu, současné pětidemoliční vládě, ale i vysokým cenám energií a dalšímu uzurpování pravomocí ze strany Evropské unie na úkor České republiky«.

Komunisté podporují nejen požadavky nespokojených zemědělců, ale také pracovníků v dalších odvětvích, například v ostravské Liberty. »Je potřeba fialové vládě říci jasné STAČILO!« zakončují komunisté.

KSČM jde do červnových voleb do Evropského parlamentu právě v koalici s názvem STAČILO! Na té se podílí strana Spojení demokraté – Sdružení nezávislých (SD-SN) Aleny Dernerové a několik osobností, jež byly v minulosti spojovány nebo byly členy jiných subjektů (ČSSD, ANO, PRO). Mezi nimi se objevují jména jako Ondřej Dostál, Jana Turoňová, Jan Skalický či Petra Rédová. Lídryní kandidátky bude stávající europoslankyně Konečná.

(pk)

FOTO – myzemedelci.cz

2 KOMENTÁŘE

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here