Home Domácí Výpověď bez udání důvodu? Hnutí Přísaha říká jasné NE

Výpověď bez udání důvodu? Hnutí Přísaha říká jasné NE

Národní ekonomická rada vlády (NERV) doporučila vládě možnost podání výpovědi zaměstnanci bez udání důvodu. Hnutí Přísaha se proti tomu ohradilo v aktuální tiskové zprávě.

»Kvůli nezodpovědné hospodářské politice vlády jsme teď v recesi. Máme drahé základní potřeby jako je bydlení, jídlo a hypotéky, a některé firmy už dokonce začaly propouštět. V této situaci ještě strašit lidi tím, že přijdou z minuty na minutu bez udání důvodu o práci, je za nás nepřijatelné. Zaměstnanci to mohou vnímat jako ztrátu určitých jistot, a může to i negativně ovlivnit jejich rozhodování například o spotřebě, nebo zakládání rodiny a podobně. Což může ve výsledku poškodit národní ekonomiku jako celek a způsobit další pokles porodnosti, zaškrcení ekonomického růstu a kvůli většímu šetření i propad HDP,« uvedla místopředsedkyně Přísahy Karolína Kubisková. O stejném tématu již kriticky hovořila na počátku týdne v rozhovoru pro iportaL24.cz.

Uznává, že je třeba z dlouhodobého hlediska zvýšit flexibilitu trhu práce, protože je »přehřátý« a firmy mají nedostatek pracovníků. Dodává ale, že »tohle vládní ‚řešení‘ i jeho načasování je absolutně nešťastné a nedomyšlené. »Máme třetí nejnižší nezaměstnanost v Evropské unii, na což můžeme být právem hrdí, a nevidím tedy důvod, proč k takovým krokům sahat,« dodala Kubisková.

Přísaha poprvé v parlamentních volbách kandidovala v roce 2021, získala tehdy 4,68 procenta hlasů a jen těsně nepřekročila pětiprocentní hranici nutnou pro vstup do Sněmovny. Za hlasy tehdy získalo zhruba 25 milionů korun.

(pk)

FOTO – Hnutí Přísaha

1 KOMENTÁŘ

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here