Výpověď bez udání důvodu? Odboráři se vymezili vůči záměrům vlády

Odborové sdružení Čech, Moravy, Slezska (OS ČMS) se ostře vymezilo proti záměru Vlády České republiky tzv. »liberalizovat pracovní trh« se zaměstnanci a v tomto smyslu změnit zákoník práce. Odboráři to uvedli ve svém aktuálním stanovisku, které redakci iportaL24.cz poskytl jejich šéf Stanislav Grospič.

»Nesouhlasíme a protestujeme proti záměru umožnit okamžité propouštění zaměstnanců ze strany zaměstnavatele bez udání důvodů a výpovědní lhůty,« uvedlo OS ČMS. I další zamýšlené úpravy zákoníku práce, například možnost vyvázat se z pracovního poměru finančně, směřují podle odborářů k výrazné likvidaci ochrany zaměstnanců a zavádějí do pracovního práva majetkový cenzus.

»Pětikoaliční pravicová vláda ve svých záměrech nastoluje novodobé nevolnictví. Jednostranně zvýhodňuje zaměstnavatele a zhoršuje postavení zaměstnanců ve vázaném pracovním postavení. Přináší další rozměr ekonomické a sociální nestability. Vládní návrh liberalizace pracovního práva nepřinese ‚zpružnění pracovního trhu‘, ale nejistotu zaměstnanců, nestabilitu a ekonomický nátlak. OS ČMS jej proto důrazně odmítá!« dodává se ve stanovisku.

(pk)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy