Americké hodnoty se rychle mění

Průzkumy veřejného mínění v USA podle deníku The The Wall Street Journal ukazují prudký pokles podílu vlastenectví v populaci. Americká společnost má méně ráda svou zemi, je mnohem méně věřící a méně touží mít děti.

V roce 1998 považovalo 70 % Američanů za velmi důležité být vlastencem. Nyní podíl těchto vlastenců klesl na 38 %. Procento těch, kteří věří v hodnotu náboženství, kleslo z 62 % na 39 %. A hodnota toho, že je důležité mít děti, klesla z 59 % na 30 %. Na druhou stranu si Američané začali více vážit peněz.

Dramaticky se snížil také podíl těch, kteří tolerují jiný názor. Vliv na to zřejmě měly zuřící kulturní války v USA, které rozdělily společnost natolik, že není možné přijmout opačný postoj.

Pouze 21 % dotázaných považuje USA za výjimečnou zemi. Přibližně polovina se domnívá, že Amerika je pouze jedním z důležitých národů na planetě. A podíl těch, kteří se domnívají, že ostatní země jsou lepší než USA, vzrostl za 30 let průzkumu na rekordních 27 %.

(cik)

Související články

1 KOMENTÁŘ

  1. Důsledky progresivistického liberalismu se již projevují v praxi, tak se nedivte. Amerika je dnes sekularizovaná společnost na drogách a dříve či později dojde k občanské válce.

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy