Andrej Babiš se rozvádí s manželkou Monikou. Pár spolu strávil třicet let

Expremiér Andrej Babiš se rozvádí. Předseda nejsilnějšího opozičního hnutí ANO dnes na sociální síti Instagram uvedl, že se jejich cesty s manželkou Monikou rozcházejí.

»Po třiceti společných letech plných vzestupů, pádů a nezapomenutelných zážitků jsme se s Monikou rozhodli, že naše cesty se nyní rozdělují. Jako rodiče dvou úžasných dospělých dětí si nejvíce přejeme zachovat rodinnou harmonii. Děkujeme vám za pochopení a žádáme o zachování soukromí. Naše rodinné vazby zůstávají pevné, a i když se naše osobní cesty mění, naše láska a respekt k sobě a k našim dětem zůstávají stejné,« sdělil Babiš.

Pár spolu stanul před oltářem v červenci roku 2017, a to po 23 letech vztahu. Manželství tedy trvalo téměř sedm let. Monika Babišová byla nejvíce v hledáčku médií na počátku minulého roku, kdy se její manžel ucházel o prezidentský post, ovšem ve druhém kole přímé volby byl poražen současnou hlavou státu Petrem Pavlem. V prezidentské kampani mj. žertoval, že je na blondýnky.

Zvěsti o tom, že se ostře sledovaný pár rozpadá, začaly kolovat veřejností, a hlavně bulvárním tiskem, od poloviny března tohoto roku. Babišovi je až dosud odmítali a manželka expremiéra dokonce odepsala redakci ŽivotvČesku.cz následující SMS: »Dobrý den, víte, že o nás stále něco koluje, takže už se ani nedivím a jen se tomu směji. Jsou to blbosti jako vždy.«

Nyní už je tedy vše potvrzeno oficiální cestou. Spekulace médií o manželské krizi potvrdil sám Babiš. S manželkou se poznal v podniku Lovochemie, kde pracovala jako sekretářka. Babiš tam byl na pozici ředitele. Vzali se před necelými sedmi lety, přičemž pro Babišovou, narozenou 14. června 1975 jako Monika Herodesová, to bylo druhé manželství. Poprvé se vdávala v 19 letech.

Od 70. let byla Babišovou manželkou spolužačka z gymnázia a později lékařka Beata (Beatrice) roz. Adamovičová. Mají spolu dceru Adrianu a syna Andreje. S Monikou Babišovou vychovávají dceru Vivien a syna Frederika.  

Majetek předsedy hnutí ANO činí podle časopisu Forbes 3,5 miliardy dolarů (82 miliard korun), díky čemuž je v žebříčku nejbohatších Čechů řazen na sedmé místo.

(pk)

FOTO – Instagram, wikipedia.org/CC BY-SA 4.0/David Sedlecký a Herminapress/archiv Presidenti

Související články

1 KOMENTÁŘ

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy