Antibabiš? Ne, tyhle volby jsou Antiturek. Lídr Přísahy a Motoristů mluvil o hyenismu

Tyto volby nejsou Antibabiš, ale Antiturek. Uvedl to při dnešním finále předvolební tour koalice hnutí Přísaha a strany Motoristů sobě její lídr Filip Turek. Narážel tím především na kampaň, která se vůči němu vede v poslední době. Ještě před show, na niž v Křižíkově pavilonu na pražském Výstavišti dorazilo několik stovek lidí, vydal Turek tiskovou zprávu, že se nezúčastní žádné další předvolební debaty, aby »zklidnil situaci«.

Koalice Přísahy a Motoristů sobě se dnes vrátila na holešovické Výstaviště, kde 11. dubna slavnostně kampaň zahajovala. V pavilonu Bohemia bylo tehdy přibližně 150 lidí, dnes jich do nedalekého Křižíkova pavilonu B dorazilo přibližně pětkrát více. Přísaha dnešní setkání označila za »největší akci eurovoleb«. Na pódiu, kde mj. běžely videosestřihy z celé kampaně koalice, stanuli kromě Turka také předseda Přísahy Robert Šlachta, šéf Motoristů Petr Macinka a dvojka na koaliční kandidátce Nikola Bartůšek.

»Nejedeme negativní kampaň, na rozdíl od ostatních. Bylo to tak po celou dobu i ve volebních debatách. Nenosíme složky na naše oponenty, i když neříkám, že je neumíme vytvořit, ale v roce 2024 má naše země jiné problémy než korupční skandály paní Nerudové,« uvedl Turek v narážce na pondělní debatu na CNN Prima News s lídryní hnutí STAN Danuší Nerudovou, která rezonuje celým národem. »Problémem je masová migrace, Green Deal, federalizuje se Evropa a postupně mizí národní státy. To jsou témata, která říkáme. Že nechceme euro a uvádíme důvody proč. Víme, jak vyřešit migraci. Máme experty ze všech možných oborů, mluvíme odborně, zatímco ostatní chtějí dělat špínu a o to jediné jim jde. Argumentačně nemají na to, kohokoli z nás udělat, všichni v našem týmu jsou odborníci,« připojil Turek.

V momentě, kdy na obří kostce běžely záběry debaty s Danuší Nerudovou, uvedl Turek, že chtěl při dnešní akci vidět hlavně příjemné momenty kampaně. »Tohle byl asi jediný nepříjemný. Bylo to osobní a byl to hyenismus, jak to nazvala polovina republiky. Narazili jsme na to, jak vypadá naše politická realita – tváří v tvář s někým, kdo má za sebou mafiánské a korupční hnutí STAN. Jinak jsem měl z debat radost,« řekl Turek a dodal, že kdo nemá argumenty, útočí osobně.

Nerudovou za debatu zkritizoval i Šlachta, kterého se dotklo její dehonestující vyjádření »traktoristi motoristi«. »Jsem vyučený automechanik, jezdil jsem s kombajnem a pracoval v dílnách. I když mě nakrkla, jsem hrdý, že jsem kombajnér. Je vidět, kdo si koho jak váží,« řekl šéf Přísahy.

Turek prý při setkání s lidmi žádné urážky nezanznamenal, na rozdíl od »pseudopolitických pseudooponentů«. »Jen jsem schytal fakáče v Ostravě od nějakého pána, který vypadal, že ani neví, komu ho ukazuje,« sdělil na pódiu Turek.

Macinka doplnil, že se mu v kampani líbilo všude. »Přišla spousta lidí, což je něco, co jsme vůbec nečekali. Je vidět, že když jsme jako nová politická energie vstoupili na politickou mapu, lidi to zajímá. Na naše akce chodilo víc lidí než na jakékoli mítinky,« pochválil předseda Motoristů.

»Nejvíc lidí přišlo do Brna, tam to bylo brutální. Bylo tam snad i víc lidí než na nějaké demonstraci. A taky se nám stalo, že sál měl kapacitu 150 lidí, ale bylo jich tam 250. Hlavně v jižních Čechách,« připojil Turek. »Strávili jsme spolu tři měsíce, vypili litry kofeinu a všude bylo nádherně. Užívali jsme si to plnými doušky, i když jsme mokli a zažili i sníh,« dodala Bartůšek.

Všichni čtyři jmenovaní pozvali přítomné k volbám a ti hlasitým potleskem dávali najevo, že v pátek a v sobotu dorazí. V žádné z dalších debat, které ještě do otevření volebních místností v pátek ve 14 hodin budou, už se ale neobjeví Turek.

Ještě před zahájením dnešní akce vydalo hnutí Přísaha následující tiskovou zprávu: »Vzhledem k velmi vyhrocené situaci před volbami a také s ohledem na informaci, kterou jsme se dozvěděli včera večer, že moderátorka CNN Prima News Pavlína Wolfová čelí po pondělním duelu s Danuší Nerudovou osobním útokům, se Filip Turek, i přesto, že eskalace situace a osobní útoky nezačaly ze strany jeho týmu, rozhodl přispět ke zklidnění atmosféry den před volbami následujícím rozhodnutím: ‚Po důkladném zvážení jsem se rozhodl zrušit svou účast ve všech debatách před volbami, a tím učinit první krok ke zklidnění napjaté situace. Jsem si vědom toho, že by druhá strana moji neúčast mohla znovu využít v negativní štvavé kampani, čímž by znovu jen eskalovali již napjatou situaci. Chci proto apelovat na všechny volební týmy, aby se spolu s námi podílely na zklidnění situace.‘«

(pk)

FOTO – iportaL24.cz/Petr Kojzar

Související články

3 KOMENTÁŘŮ

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy